Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SpellForce 2: Faith in Destiny (PC)

SpellForce 2: Faith in Destiny PC

Drugie rozszerzenie do wydanej w 2006 roku gry SpellForce 2, stanowiącej kolejną odsłonę popularnej serii łączącej elementy strategii oraz RPG. Za przygotowanie dodatku odpowiada indyjskie studio Trine Games, mające na swoim koncie także dodatki do Gothica 3 i The Guild 2.

To jest dodatek do gry SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

PC Windows
Okładka SpellForce 2: Faith in Destiny (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19czerwca2012

SpellForce 2: Faith in Destiny to drugie oficjalne rozszerzenie do Spellforce 2: Shadow Wars – kontynuacji uznanego przez graczy cyklu, stanowiącego oryginalny miks gatunków cRPG i RTS. Przygotowało je oczywiście studio Phenomic.

Wraz z dodatkiem Faith in Destiny do rąk graczy oddana została zupełnie nowa kampania dla pojedynczego gracza, w ramach której, oprócz oczywiście nowych, spotykamy także starych bohaterów znanych z poprzedniego rozszerzenia oraz edycji podstawowej. Gracz wraz z rozwojem fabuły odwiedza zatem nie tylko wcześniej poznane już lokacje, ale również otrzymuje niepowtarzalną okazję dokładnego zbadania nowych obszarów. Czekają tam na niego liczne niebezpieczeństwa w postaci wrogów, w tym kilku nowych, oraz zastawionych przez nich pułapek.

Zmiany dotknęły również tryb rozgrywki wieloosobowej. Oprócz nowych map autorzy oddali do naszej dyspozycji nieznane wcześniej tryby zabawy. Niektóre z nich zostały wzbogacone o elementy charakterystyczne dla gier MMO. Twórcy zdecydowali się na taki ruch przede wszystkim z chęci poszerzenia bogactwa świata gry Spellforce 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 198 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 699 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SpellForce 2: Faith in Destiny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe SpellForce 2: Faith in Destiny

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.5 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

SpellForce 2 - zapowiedziano rozszerzenie Demons Of The Past
SpellForce 2 - zapowiedziano rozszerzenie Demons Of The Past

wiadomość21 września 2013

Firma Nordic Games zapowiedziała ostatnie rozszerzenie do gry SpellForce 2 - Demons Of The Past. Tytuł całkowicie rozstrzygnie losy mieszkańców Eo i ukaże się 24 października bieżącego roku.

Premiera pierwszego DLC do  SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze
Premiera pierwszego DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze

wiadomość18 grudnia 2012

Do sprzedaży trafił dodatek DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny zatytułowany Flink's Secret Diary. Twórcy zapowiedzieli również kolejne dwa rozszerzenia, które zadebiutują w styczniu i lutym przyszłego roku.

Spellforce 2: Faith in Destiny powstaje z martwych i ukaże się w maju
Spellforce 2: Faith in Destiny powstaje z martwych i ukaże się w maju

wiadomość15 marca 2012

Firma Nordic Games powołała doświadczony zespół deweloperski do prac nad Spellforce 2: Faith in Destiny, którego produkcja w zeszłym roku została wstrzymana. Dodatek zadebiutuje na rynku w maju.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania

wiadomość21 sierpnia 2011

Znajdująca się w stanie upadłości firma JoWood została wykupiona przez szwedzki holding Nordic Games. Nowy właściciel zapowiada wznowienie większości gier z katalogu tego wydawcy.

Koniec JoWooD, właściciela takich marek jak: Painkiller, Spellforce czy Arcania

wiadomość22 kwietnia 2011

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych JoWooD. Teraz wiemy już, że próba uratowania firmy zakończyła się niepowodzeniem.