Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2012, 10:30

autor: Adrian Werner

Premiera pierwszego DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze

Do sprzedaży trafił dodatek DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny zatytułowany Flink's Secret Diary. Twórcy zapowiedzieli również kolejne dwa rozszerzenia, które zadebiutują w styczniu i lutym przyszłego roku.

DLC pozwala na wcielenie się we Flinka McWintera. - Premiera pierwszego DLC do  SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze - wiadomość - 2012-12-18
DLC pozwala na wcielenie się we Flinka McWintera.

Mamy dobre wieści dla fanów gry SpellForce 2: Faith in Destiny. Firma Nordic Games właśnie wypuściła nowe DLC do tej produkcji i zapowiedziała kolejne dwa dodatki. Pierwsze rozszerzenie zatytułowano Faith in Destiny Scenario 1: Flink's Secret Diary i można je nabyć za pośrednictwem serwisu Steam za 3,99 euro, czyli w przeliczeniu około 16 złotych.

  1. Faith in Destiny Scenario 1: Flink's Secret Diary na Steam

DLC pozwala na wcielenie się we Flinka McWintera, który w podstawowej wersji gry był jedną z postaci niezależnych. Autorzy przygotowali kampanię dla pojedynczego gracza osadzoną przed wydarzeniami z Faith in Destiny. Fabuła opowiada o potężnym kompendium zawierającym zaklęcia oparte na kontrolowaniu ognia, które zostało skradzione przez bandę orków. Autorzy księgi, czyli magowie z zakonu Master Matricus, wynajmują złodzieja Flinka McWintera, aby odzyskał magiczny tom.

Kampania Flink's Secret Diary starcza na około 4 godziny. - Premiera pierwszego DLC do  SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze - wiadomość - 2012-12-18
Kampania Flink's Secret Diary starcza na około 4 godziny.

Według twórców Faith in Destiny Scenario 1: Flink's Secret Diary starcza na około cztery godziny zabawy. Z tego czasu około 60% przypada na rozgrywkę w stylu RPG, a pozostałe 40% koncentruje się na elementach strategii czasu rzeczywistego. W trakcie przygód natkniemy się też na sporo zagadek.

Nordic Games zapowiedziało również dwa kolejne DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny. Pierwszy z nich zatytułowany zostanie Faith in Destiny Scenario 2: The Golden Fool i trafi do sprzedaży 18 stycznia. Natomiast 15 lutego zadebiutuje Faith in Destiny Scenario 3 - The Last Stand. Oba rozszerzenia przypominać mają Flink's Secret Diary i opowiedzą historie postaci niezależnych z podstawowej gry.

Każdy dodatek kosztować ma tyle samo co pierwszy, czyli 3,99 euro. Dlatego opłacalny jest zakup przepustki sezonowej. Za 9,99 euro (około 40 zł) zapewnia ona dostęp do wszystkich trzech DLC.

  1. SpellForce 2: Faith in Destiny - zestaw trzech DLC

Spellforce 2: Faith in Destiny to drugie rozszerzenie do Spellforce 2: Czas Mrocznych Wojen. Jest to dodatek samodzielny, więc do działania nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Poza nową kampanią dla pojedynczego gracza autorzy przygotowali również tryb multiplayer rozbudowany o dodatkowe funkcje i tryby.