Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2012, 10:47

autor: sathorn

War Z dostępne na platformie Steam

Studiu Hammerpoint udało się zaskoczyć graczy i jeszcze przed końcem roku wypuścić War Z na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Kolejna gra o przetrwaniu w świecie zombie walczy o nasz czas i portfele.

War Z to kolejna produkcja rzucająca nas w świat opanowany przez zombie. W założeniach tytuł ten jest bardzo podobny do popularnej modyfikacji gry ArmA IIDayZ. Studiu Hammerpoint udało się wydać swój produkt w usłudze Steam, zanim konkurencja wypuściła na rynek samodzielną wersję DayZ.

To nie przypadek, że War Z bardzo przypomina DayZ - War Z dostępne na platformie Steam - wiadomość - 2012-12-18
To nie przypadek, że War Z bardzo przypomina DayZ

Do tej pory gra dostępna była jedynie za pośrednictwem strony internetowej producenta, obecnie można ją nabyć również na platformie firmy Valve. Aktualna wersja jest znacząco poprawiona w stosunku do bety, ale wciąż niekompletna. Twórcy planują intensywnie nad nią pracować w najbliższych miesiącach. Wraz z wejściem na platformę Steam dodano osiągnięcia, a dokonywanie zakupów w sklepie gry zostało ułatwione, dzięki połączeniu z usługą firmy Valve.

War Z dostępne jest na platformie Steam w cenie około 50 zł. Do zdobycia są także droższe opcje, za 90 zł i 150 zł, po zakupie których otrzymamy dodatkowo odpowiednio 2100 i 7500 złotych kredytów (waluty używanej w grze, do wykupywania przedmiotów).

Wraz z premierą gry w serwisie Steam pojawiły się oficjalne minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny Windows Vista lub Windows 7;
  • Procesor: 2,4GHz Quad Core lub lepszy;
  • Pamięć RAM - 4GB;
  • Karta graficzna - Nvidia GTX 460/ ATI Radeon HD 5850 lub lepsze.

War Z udało się przyciągnąć do tej pory 600 000 graczy. 150 000 z nich codziennie walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Jeżeli należycie do jednego ze śmiałków, którzy próbowali zmierzyć się z zabugowaną i opanowaną przez cheaterów wersją alfa lub beta, to nie miejcie obaw – otrzymacie za darmo numer seryjny, który pozwoli Wam ściągnąć War Z na Steama.