Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2012, 10:50

autor: Aver

Premiera DLC The Hunt Map Pack do gry Medal of Honor: Warfighter

Dziś ma miejsce premiera dodatku DLC z nową zawartością do trybu wieloosobowego Medal of Honor: Warfighter na PC. Rozszerzenie jest znane w Stanach Zjednoczonych pod tytułem Zero Dark Thirty, a jego debiut zbiega się z pojawieniem się w kinach świetnie przyjętego przez krytyków filmu Kathryn Bigelow. Wersja na Xboksa 360 będzie dostępna jeszcze dziś, zaś wydanie na PlayStation 3 pojawi się jutro.

Screen z gry Medal of Honor: Warfighter - Premiera DLC The Hunt Map Pack do gry Medal of Honor: Warfighter - wiadomość - 2012-12-18
Screen z gry Medal of Honor: Warfighter
DLC The Hunt / Zero Dark Thirty to dodatkowe:
  • 2 mapy;
  • 6 konfiguracji broni;
  • 14 elementów kamuflażu;
  • 10 stopni wojskowych do zdobycia.

Zgodnie z zapowiedziami koncernu Electronic Arts z września tego roku, dziś debiutuje dodatek DLC do gry Medal of Honor: Warfighter z mapami nawiązującymi do polowania na Osamę Bin Ladena. Za Atlantykiem nosi on tytuł Zero Dark Thirty, a jego premiera zbiega się z pojawieniem się w amerykańskich kinach najnowszego obrazu Kathryn Bigelow (The Hurt Locker. W pułapce wojny), który jak na razie z wynikiem 95 na 100 króluje w zestawieniu najlepszych filmów roku w serwisie Metacritic. W Europie rozszerzenie jest znane jako The Hunt.

Dzięki DLC rozgrywka wieloosobowa w Medal of Honor: Warfighter wzbogaca się przede wszystkim o dwie mapy – The Darra Gun Market, odwzorowującej realia największego targu broni na świecie, oraz Chitral, odtwarzającej górski i niedostępny region na północy Pakistanu. Ponadto w grze pojawiają się nowe bronie, elementy kamuflażu i stopnie wojskowe.

The Hunt / Zero Dark Thirty jest dostępne za darmo dla wszystkich osób z pre-orderem gry studia Danger Close. Wszyscy inni muszą za niego zapłacić 10 dolarów (równowartość 33-34 złotych), z czego jeden dolar będzie przekazany na Project HONOR, czyli specjalny fundusz wspierający amerykańskich weteranów, którzy powrócili z Afganistanu i Iraku – prawdopodobnie ta klauzula dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego.

DLC jest już dostępne w Polsce na PC. W ciągu najbliższych godzin powinno pojawić się w usłudze Xbox Live, zaś na PlayStation Network trafi jutro po południu.

Medal of Honor: Warfighter zadebiutował w październiku tego roku. Podczas promocji gry podkreślano, że przy jej tworzeniu wykorzystano wiedzę członków jednostek specjalnych, a polski oddział Electronic Arts zorganizował specjalną akcję z udziałem żołnierzy GROM-u. Duże oczekiwania przełożyły się na znaczną liczbę pre-orderów w naszym kraju. Niestety, efekt końcowy był rozczarowujący – nasz recenzent przyznał grze ocenę 6.0 na 10 i choć podkreślał, że jest to solidna strzelanka, to wytknął jej m.in. ogólną nijakość i liczne błędy techniczne.