Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2012, 18:20

autor: Ender

Medal of Honor: Warfighter – The Hunt – mapy DLC związane z polowaniem na Osamę bin Ladena

Electronic Arts ujawniło szczegóły dotyczące The Hunt, zestawu map dla Medal of Honor: Warfighter, który trafi za darmo do wszystkich osób składających zamówienia przedpremierowe na grę. Firma pochwaliła się przy tym specjalną akcją charytatywną, wiążącą się z premierą dodatku.

Firma Electronic Arts podzieliła się szczegółami dotyczącymi zestawu DLC zatytułowanego The Hunt (w USA Zero Dark Thirty). Dodatek zawierać będzie dwie specjalne mapy dla trybu multiplayer w Medal of Honor: Warfighter. Są one związane z nadchodzącym filmem Zero Dark Thirty, opowiadającym o trwającym przeszło 10 lat polowaniu na Osamę Bin Ladena, którego reżyserem jest Kathryn Ann Bigelow (The Hurt Locker. W Pułapce wojny). Premiera zestawu map zbiegnie się w czasie z debiutem obrazu w kinach i nastąpi w połowie grudnia. Wszystkie osoby, które złożą do 25 października zamówienia przedpremierowe na Medal of Honor: Warfighter, otrzymają DLC bezpłatnie, w przeciwnym wypadku będą musieli się liczyć z wydatkiem ok 40 zł.

Twórcy gry podzieli się krótkim opisem i charakterystyką obu map.

  1. The Darra Gun Market – zostajemy rzuceni w sam środek największego nielegalnego targu broni na świecie, który mieści się w pakistańskim mieście Darra Adam Khel. Będziemy musieli operować w wąskich uliczkach pełnych warsztatów i sklepów, do których na co dzień dostęp mają jedynie członkowie pasztuńskich plemion zamieszkujących ten obszar.
  2. Chitral – mapa odtwarza górski i niegościnny region Chitral, leżący na północy Pakistanu. Region ten jest pełen wąskich i głębokich dolin oraz tysięcy małych wiosek. Prze długi czas uważano, że ukrywał się tam Osama Bin Laden. Gracze będą mieli więc okazję powalczyć w miejscu, w którym szukano niebezpiecznego terrorysty.

Przy okazji ujawnienia szczegółów dotyczących DLC, Electronic Arts pochwaliło się także specjalną akcją charytatywną, którą organizuje razem z Sony Pictures Entertainment, producentem Zero Dark Thirty. Obie firmy mają przekazać ponad milion dolarów na Project HONOR. Jest to założony przez EA specjalny fundusz wspierający amerykańskich weteranów walczących w Afganistanie oraz Iraku. Pieniądze na ten cel mają pochodzić w części ze sprzedaży dodatku Zero Dark Thirty (na razie nie wiemy czy wpływy ze sprzedaży jego europejskiej wersji również trafią do USA). Jak zapewnia amerykański koncern, jeden dolar zysku z każdego dystrybuowanego zestawu powiększy przekazaną już sumę pieniędzy.

Medal of Honor: Warfighter ukaże się 25 października na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3, a także komputerach PC. Poza dodatkowym zestawem map, złożenie zamówienia przedpremierowego zapewni także dostęp do beta-testów gry Battlefield 4, które rozpoczną się jesienią przyszłego roku.

  1. Testujemy multiplayera w Medal of Honor: Warfighter - bez współpracy ani rusz
  2. Oficjalna strona gry
  3. Wymagania sprzętowe Medal of Honor: Warfighter