Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 września 2012, 15:35

autor: Olek

CD Projekt coś szykuje – dlaczego warto czekać na cdp.pl?

Niespełna dwie godziny temu w serwisie Facebook firma CD Projekt zamieściła zagadkowy teaser zwiastujący nadejście „rewolucji”. Z krótkiego klipu wideo wynika, że chodzi o start CDP. Nie pytajcie co to takiego, bo możemy się tylko domyślać. Według zapowiedzi ma to być jednak kolejny ważny krok w rozwoju firmy.

CD Projekt coś szykuje – dlaczego warto czekać na cdp.pl? - ilustracja #1
Czy CD Projekt zamierza uruchomić nową usługę dla graczy?

W tej chwili na stronie cdp.pl znaleźć można jedynie obrazek, który rzekomo wyjaśnia dlaczego warto czekać. Można na nim dostrzec ikony z symbolami m.in. bomby, komputera, twardego dysku, koła ratunkowego, żarówki i ducha, a także loga serwisu Facebook i firmy Apple.

Niestety, próba wyjaśnienia zagadki nie przyniosła dotąd rezultatu. Informacje z serwisu Who.is wskazują jedynie, że domena została zarejestrowana za pośrednictwem firmy Netia i istnieje od 1999 roku. Na Facebooku istnieje jednak profil cdp.pl założony w połowie maja br. Tam również zamieszczono dziś klip wideo przedstawiający pokrótce ważne wydarzenia z historii CD Projektu. Materiał nazwany „Rewolucja” kończy się na roku 2012. W ostatnich sekundach teasera widać, że nazwa CD Projekt zmienia się w CDP. Czy może to oznaczać rebranding?

Niewykluczone. Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat zrobiło się spore zamieszanie z nazwą CD Projekt (CD Projekt Sp. z o.o., CD Projekt RED Sp. z o.o., CD Projekt RED S.A.). Co więcej, po międzynarodowym sukcesie Wiedźmina i Wiedźmina 2 wielu graczy spoza Polski posługuje się błędną nazwą - CD Project. Być może szefostwo firmy chce uporządkować tę kwestię poprzez rebranding.

Komentarze użytkowników serwisu Facebook wskazują również na inne możliwości. Zdaniem niektórych, cdp.pl będzie nową platformą dystrybucji cyfrowej. Inni snują przypuszczenia na temat uruchomienia sieciowej wypożyczalni gier. Jeszcze inni przewidują po prostu start nowej wersji firmowej strony internetowej.

Cokolwiek kryje się za skrótem CDP wzbudza spore zainteresowanie. Najprawdopodobniej zagadka zostanie rozwiązana podczas zbliżającej się jesiennej konferencji CD Projektu.

  1. Strona internetowa cdp.pl
  2. Strona internetowa Grupy Kapitałowej CD Projekt
  3. Strona internetowa CD Projekt