Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2012, 10:46

autor: Aver

Polska premiera Medal of Honor: Warfighter. Kiepska wizytówka jednostek specjalnych?

Dziś ma miejsce polska premiera gry Medal of Honor: Warfighter studia Danger Close na platformy PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Pomimo zastosowania silnika Frostbite 2, współpracy ze studiem DICE nad trybem wieloosobowym oraz konsultacjach z przedstawicielami jednostek specjalnych z całego świata, tytuł spotkał się z bardzo chłodnym przyjęciem prasy branżowej na Zachodzie.

Polska premiera Medal of Honor: Warfighter. Kiepska wizytówka jednostek specjalnych? - ilustracja #1
Medal of Honor: Warfighter zadebiutował w Polsce

Dwa dni po premierze w Stanach Zjednoczonych, Medal of Honor: Warfighter studia Danger Close debiutuje w naszym kraju. Gra została wydana przez Electronic Arts Polska na platformy PC, Xbox 360 i PlayStation 3 w polskiej wersji językowej (dubbing).

POLSKA PREMIERA MEDAL OF HONOR: WARFIGHTER

  • Platformy: PC, X360 i PS3;
  • Sugerowana cena: 149,90 zł i 249,90 zł – sprawdź, gdzie kupić najtaniej;
  • Polska wersja językowa (dubbing);
  • Dystrybutor: EA Polska;
  • W dniu premiery udostępniono obszerną łatkę.

Medal of Honor: Warfighter jest bezpośrednią kontynuacją gry Medal of Honor sprzed dwóch lat. Gra powstawała we współpracy z żołnierzami jednostek specjalnych z całego świata, m.in. polskiego GROM-u. W praktyce są oni bohaterami trybu multiplayer, w którym gracze zdobywają punkty dla swoich narodowości na ośmiu mapach, korzystając z sześciu dostępnych klas, zróżnicowanego ekwipunku oraz rozbudowanego systemu współpracy pomiędzy dwoma graczami.

Jeszcze przed premierą tytuł cieszył się rekordową liczbą pre-orderów w naszym kraju. Osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży, w grudniu otrzymają dostęp do dodatku DLC Polowanie, zawierającego dwie mapy do trybu rozgrywki wieloosobowej, wzorowane na wydarzeniach związanych z zabiciem Osamy Bin Ladena.

Przed premierą produkcji Danger Close towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę akcja marketingowa – zorganizowano akcję bojową dla fanów z udziałem żołnierzy GROM, w wielu serwisach pojawiły się wywiady z przedstawicielami polskiej jednostki, a polscy gracze byli kuszeni specjalną edycją limitowaną.

Pierwsze recenzje, które pojawiły się na Zachodzie z lekkim opóźnieniem (koncern Electronic Arts nie wysłał serwisom kopii gry przed premierą), wskazują jednak jednoznacznie, że Warfighter jest raczej klęską niż zwycięstwem jednostek specjalnych. Średnie oceny w prasie branżowej wahają się w okolicach 5.0/10. Choć w wielu recenzjach podkreśla się oryginalność kilku elementów (pościgi, rozgrywka wieloosobowa w parach), to zewsząd dochodzą głosy o wtórności produkcji Danger Close.

WYBRANE ZACHODNIE SERWISY O MEDAL OF HONOR: WARFIGHTER

Polska premiera Medal of Honor: Warfighter. Kiepska wizytówka jednostek specjalnych? - ilustracja #2Eurogamer (5/10): „Gra bez własnej tożsamości, niezdolna do wyjścia z cienia swoich rywali”.

Destructoid (5/10): „Medal of Honor: Warfighter nie jest okropną grą. Po prostu jest bezbarwnym tytułem, który istnieje tylko po to, aby istnieć i osiągnąć jak największe zyski, serwując znaną wszystkim papkę”.

Polygon (4,5/10): „Gra wydaje się naprędce sklecona i właściwie nie wiadomo, jak różne jej elementy miałyby ze sobą współgrać”.