Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2012, 14:30

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Medal of Honor: Warfighter – twórcy ogłaszają rekrutację na akcję bojową z żołnierzami GROM

Twórcy kolejnej odsłony serii Medal of Honor ogłosili konkurs „Operacja Warfighter”, w którym główną nagrodą jest spotkanie z żołnierzami jednostki GROM i udział we wspólnym treningu. Rekrutacja kandydatów potrwa do 10 września.

Twórcy gry Medal of Honor: Warfighter ogłosili rozpoczęcie specjalnego konkursu promującego produkcję studia Danger Close. Jego główną nagrodą jest wyjazd dla kilkunastu śmiałków na akcję bojową z żołnierzami z jednostki specjalnej GROM w dniach 28-30 września. Odbędzie się ona gdzieś nad polskim morzem, w okolicach Gdańska, w konwencji airsoftowej (ASG).

Rekrutacja prowadzona jest w czterech miejscach. Przede wszystkim za pośrednictwem specjalnej aplikacji na oficjalnym, polskim profilu gry w serwisie społecznościowym Facebook. W drugiej kolejności – na stronie serwisu gram.pl. Po jednym uczestniku wybiorą Rock Alone oraz Rojo, znani wideoblogerzy, którzy także wezmą udział w akcji bojowej. Ten ostatni dla osób, którym nie uda się zakwalifikować na wyprawę z GROM-em, przewidział specjalne nagrody pocieszenia.

GROM, czyli Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego, powstała 13 sierpnia 1990 roku. Jej patronem są Cichociemni Spadochroniarze Armii Krajowej. Jednostka była szkolona m.in. przez brytyjski SAS i amerykańskie „Foki”. Od czasu sformowania wzięła udział w wielu tajnych misjach, w tym podczas konfliktów w Haiti, Kosowie, Iraku i Afganistanie. Jako jedyna formacja specjalna na świecie nie straciła dotychczas żadnego żołnierza podczas akcji bojowej. Jej sztab znajduje się na warszawskim Rembertowie.

Rekrutacja skierowana jest do osób pełnoletnich. W zależności od wybranego sposobu ubiegania się o uczestnictwo w zabawie należy wypełnić określone zadania – od prostych minigier czasowych w przypadku zgłoszeń za pośrednictwem Facebooka, po wymagające większego zaangażowania przygotowanie filmu w konwencji militarnej, jeżeli staramy się o wyjazd z Rockiem lub Rojem.

Kandydatury należy zgłaszać do 10 września 2012 roku. Osoby, które wybiorą się na akcję z żołnierzami GROM-u będą mogły także przedpremierowo zagrać w grę studia Danger Close.

Medal of Honor: Warfighter – twórcy ogłaszają rekrutację na akcję bojową z żołnierzami GROM - ilustracja #1
Medal of Honor: Warfighter

Warto dodać, że twórcy gry o operatorach z jednostek specjalnych z całego świata nie szczędzą wysiłków, aby jak najlepiej wypromować tytuł. Na oficjalnym, międzynarodowym profilu Medal of Honor: Warfighter na Facebooku od jakiegoś czasu trwają głosowania o wyższości jednych formacji nad innymi (polski GROM musiał niestety uznać wyższość amerykańskich SEALs), rozdawane są tam różnego rodzaju nagrody i pojawiają się interesujące materiały filmowe.

Medal of Honor: Warfighter pojawi się w polskich sklepach 25 października 2012 roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Grę można zamawiać przedpremierowo między innymi w Sklepie GRY-OnLine, co zapewni dostęp do betatestów Battlefield 4 na jesieni przyszłego roku.