Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2012, 11:40

autor: Sarge

Spellforce 2: Faith in Destiny powstaje z martwych i ukaże się w maju

Firma Nordic Games powołała doświadczony zespół deweloperski do prac nad Spellforce 2: Faith in Destiny, którego produkcja w zeszłym roku została wstrzymana. Dodatek zadebiutuje na rynku w maju.

Firma Nordic Games ogłosiła, że zajmie się wydaniem dodatku Faith in Destiny do gry Spellforce 2. Premiera rozszerzenia była zagrożona od czasu upadku JoWood.

Według najnowszych informacji, Spellforce 2: Faith in Destiny zadebiutuje 15 maja bieżącego roku. Prawdopodobnie chodzi o amerykański rynek, jako że powyższa data przypada na wtorek, kiedy gry mają zwyczaj ukazywać się w Stanach Zjednoczonych. Europejczycy zapewne będą musieli poczekać trzy dni dłużej.

Spellforce 2: Faith in Destiny powstaje z martwych i ukaże się w maju - ilustracja #1

Produkcja zawieszonego w zeszłym roku dodatku jest dokańczana przez „doświadczony zespół deweloperski” zwerbowany przez firmę Nordic Games. Jego zadaniem było poprawienie wybranych elementów rozgrywki, które nie zostały do końca dopracowane przez studio Phenomic. Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie w pozytywny sposób odbije się to na jakości końcowego produktu.

Ubiegłoroczny upadek JoWood nie wróżył dobrze takim seriom jak Spellforce, The Guild, czy Painkiller. Firma była właścicielem tych marek i przez jakiś czas nie było wiadomo, czy będą kontynuowane. Na szczęście na ratunek przyszedł szwedzki holding Nordic Games, który wykupił JoWood i zapowiedział wznowienie prac nad Arcania: Upadek Setarrif. Ostatecznie ta produkcja okazała się dużym rozczarowaniem, mamy więc nadzieję, że zupełnie odwrotnie będzie w przypadku nadchodzącego dodatku do Spellforce 2.

Spellforce 2: Faith in Destiny to drugie oficjalne rozszerzenie do gry Spellforce 2: Czas Mrocznych Wojen. Seria oferuje całkiem atrakcyjne połączenie gatunków cRPG oraz RTS. Dodatek wprowadza przede wszystkim zupełnie nową kampanię a także zmiany do trybu multiplayer. Tytuł ukaże się wyłącznie na PC.