Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2011, 10:48

autor: DogGhost

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania

Znajdująca się w stanie upadłości firma JoWood została wykupiona przez szwedzki holding Nordic Games. Nowy właściciel zapowiada wznowienie większości gier z katalogu tego wydawcy.

Wbrew pesymistycznym doniesieniom o ostatecznym upadku firmy JoWood, okazało się, że nie wszystko jeszcze stracone i najprawdopodobniej doczekamy się kontynuacji gier z bogatego katalogu tego wydawcy. W tym tygodniu szwedzki holding Nordic Games ogłosił przejęcie go wraz z zależną spółką The Adventure Company.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania - ilustracja #1

Nowy właściciel zapewnił, że ma duże plany w stosunku do posiadanych przez JoWood marek i zamierza odświeżyć wszystkie główne serie gier, które znajdują się w katalogu wydawcy, w tym między innymi takie jak: SpellForce, Painkiller, Arcania, The Guild, Panzer Elite, Legend of Kay, Sąsiedzi z Piekła Rodem i inne.

„To jest początek nowej ery i w najbliższych miesiącach rozpocznie się produkcja kochanych i szanowanych przez graczy marek”, zapewnił dyrektor generalny Nordic Games, Lars Wingefors. Firma poinformowała, że wprowadzi nowe rozwiązania i procedury w celu uniknięcia kolejnych kłopotów finansowych i przywrócenia dawnej pozycji wydawcy na rynku.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania - ilustracja #2

Przypomnijmy, że wraz z upadłością firmy JoWood, zostały wstrzymane prace między innymi nad kolejnym dodatkiem do gry SpellForce 2 pod tytułem Faith in Destiny oraz rozszerzeniem Arcania: Fall of Setarrif. Miejmy nadzieję, że dzięki przejęciu wydawcy przez firmę Nordic Games, zostaną one wznowione.