Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2011, 10:48

autor: DogGhost

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania

Znajdująca się w stanie upadłości firma JoWood została wykupiona przez szwedzki holding Nordic Games. Nowy właściciel zapowiada wznowienie większości gier z katalogu tego wydawcy.

Wbrew pesymistycznym doniesieniom o ostatecznym upadku firmy JoWood, okazało się, że nie wszystko jeszcze stracone i najprawdopodobniej doczekamy się kontynuacji gier z bogatego katalogu tego wydawcy. W tym tygodniu szwedzki holding Nordic Games ogłosił przejęcie go wraz z zależną spółką The Adventure Company.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania - ilustracja #1

Nowy właściciel zapewnił, że ma duże plany w stosunku do posiadanych przez JoWood marek i zamierza odświeżyć wszystkie główne serie gier, które znajdują się w katalogu wydawcy, w tym między innymi takie jak: SpellForce, Painkiller, Arcania, The Guild, Panzer Elite, Legend of Kay, Sąsiedzi z Piekła Rodem i inne.

„To jest początek nowej ery i w najbliższych miesiącach rozpocznie się produkcja kochanych i szanowanych przez graczy marek”, zapewnił dyrektor generalny Nordic Games, Lars Wingefors. Firma poinformowała, że wprowadzi nowe rozwiązania i procedury w celu uniknięcia kolejnych kłopotów finansowych i przywrócenia dawnej pozycji wydawcy na rynku.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania - ilustracja #2

Przypomnijmy, że wraz z upadłością firmy JoWood, zostały wstrzymane prace między innymi nad kolejnym dodatkiem do gry SpellForce 2 pod tytułem Faith in Destiny oraz rozszerzeniem Arcania: Fall of Setarrif. Miejmy nadzieję, że dzięki przejęciu wydawcy przez firmę Nordic Games, zostaną one wznowione.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.