Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2011, 09:53

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Dziś poznamy zwycięzców turnieju Dota 2 z pulą nagród przekraczającą milion dolarów

W ostatnim dniu targów gamescom odbędzie się finał turnieju Dota 2, w którym na mistrzowską drużynę czeka nagroda w wysokości miliona dolarów.

Z punktu widzenia miłośników e-sportu, jednym z najciekawszych wydarzeń trwających targów gamescom, jest turniej gry Dota 2, która została po raz pierwszy publicznie zaprezentowana w Niemczech. O tak dużej popularności tego wydarzenia zadecydowała przede wszystkim ogromna pula nagród przeznaczona przez firmę Valve dla najlepszych drużyn świata. Zwycięzca zaplanowanego na dzisiaj finału wróci do domu z okrągłym milionem dolarów.

Dziś poznamy zwycięzców turnieju Dota 2 z pulą nagród przekraczającą milion dolarów - ilustracja #1

Transmisję na żywo, a także powtórki rozegranych wcześniej meczy, możecie obejrzeć wraz z komentarzem za pośrednictwem oficjalnej strony gry. Obecnie znamy pierwszych uczestników, którzy przystąpią dziś popołudniu do walki o tę drogocenną nagrodę. Są to gracze z utytułowanej, ukraińskiej drużyny Na’Vi. O tym, kto stanie na ich drodze do upragnionego tytułu zdecyduje rozpoczynająca się o godzinie 10:00 eliminacja pomiędzy dwoma azjatyckimi zespołami: chińskim EHOME oraz singapurskim Scythe.SG.

Drużyna, która przegra w porannym starciu, odejdzie z turnieju z kwotą 150 tysięcy dolarów. W przypadku finałowego pojedynku, mistrzowie otrzymają milion dolarów, a wicemistrzowie będą musieli zadowolić się „skromnymi” 250 tysiącami dolarów. Dokładny harmonogram rozgrywek możecie znaleźć tutaj.

Dziś poznamy zwycięzców turnieju Dota 2 z pulą nagród przekraczającą milion dolarów - ilustracja #2

Dota 2 to tworzona przez firmę Valve kontynuacja popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Według wcześniejszych doniesień z targów gamescom, jej premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku, ale już w nadchodzącym tygodniu powinny rozpocząć się beta-testy. Możecie się do nich zapisać na oficjalnej stronie gry.

Poniżej prezentujemy najnowszy materiał filmowy z gry Dota 2: