Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 15:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera gry Dota 2 dopiero w 2012 roku, beta testy w przyszłym tygodniu?

Gabe Newell (szef firmy Valve) zdradził, że nie doczekamy się premiery gry Dota 2 wcześniej, niż w 2012 roku. W zamian za to już na przyszły tydzień planowane jest rozpoczęcie zamkniętych beta testów.

Wygląda na to, że premiera gry Dota 2 nie odbędzie się jednak w tym roku, na co mogliśmy mieć nadzieję. Rozwiał je swoją wypowiedzią Gabe Newell, szef firmy Valve.

W wywiadzie dla serwisu Eurogamer powiedział, że tytuł nie ukaże się na rynku wcześniej, niż w 2012 roku. Nie zdradził wprawdzie żadnych szczegółów, ale takie postawienie sprawy jasno pokazuje, że w tym roku w oczekiwaną produkcję już nie zagramy. Powodem są podobno ciągłe poprawki w kodzie, dodawanie nowych elementów i nieustanne balansowanie rozgrywki.

Premiera gry Dota 2 dopiero w 2012 roku, beta testy w przyszłym tygodniu? - ilustracja #1

Nie jest tajemnicą, że Dota 2 będzie dystrybuowana za pośrednictwem Steama, ale nadal nieznany pozostaje model biznesowy, na jaki zdecydują się twórcy. Newell nie wykluczył nawet scenariusza, w którym gra zasiliłaby szeregi tytułów typu free-to-play. W takim wypadku zastosowany byłby coraz bardziej popularny system mikrotransakcji. Na razie nie ma jednak konkretnych planów w tej kwestii i dopiero w przyszłości zapadną odpowiednie decyzje.

Rozmówca zdradził także orientacyjny termin startu zamkniętych beta testów, do których zapisy rozpoczęły się kilka dni temu. Dojdzie do niego najprawdopodobniej tuż po zakończeniu turnieju organizowanego na targach gamescom w Kolonii. Tym samym jest spora szansa na rozpoczęcie testów już w przyszłym tygodniu. W przyszłości planuje się także udostępnienie publicznej bety, dostępnej dla wszystkich zainteresowanych.

Dota 2 to kontynuacja popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Studio Valve tworzy ten tytuł w ścisłej współpracy z IceFrogiem – współautorem oryginalnej modyfikacji. Produkcja przygotowywana jest wyłącznie z myślą o PC i stanowi połączenie elementów gry strategicznej oraz cRPG.