Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 13:50

autor: Łosiu

Jesień prawdopodobnym terminem premiery Dota 2, nowej gry Valve

Osoby podkładające głos w grach komputerowych są zaskakująco często źródłem informacji o datach premier oczekiwanych tytułów. Najnowszy przeciek dotyczy nowej produkcji Valve - Dota 2.

Nie ustają spekulacje dotyczące kolejnej produkcji firmy Valve, czyli Dota 2. Najnowszą, wciąż niepotwierdzoną informacją, jest data premiery gry, która podobno nastąpi jesienią tego roku. Źródłem tej rewelacji jest John-Patrick Lowrie, aktor podkładający głos kilku bohaterom tego tytułu. Lowrie wspomniał o powyższym o terminie wydania gry w czasie podcastu przeprowadzonego przez serwis Impetuous Windmills.

Jesień prawdopodobnym terminem premiery Dota 2, nowej gry Valve - ilustracja #1

Wiadomość ta brzmi o tyle wiarygodnie, że już za kilka tygodni, w czasie targów gamescom Valve oficjalnie zaprezentuje jakąś grę strategiczną i jest już praktycznie przesądzone, że tym tytułem będzie DotA 2.

Dodatkowo, wygląda na to, że gra jest już na tyle grywalna, że Valve planuje urządzić na gamescomie specjalny turniej, na który zostały zaproszone zawodowe drużyny z Azji i Europy. Tak przynajmniej wynika z informacji osoby blisko związanej z serwisem e-sportowym Gosugamers. Zaproszenie wysłane do jednego z uczestników opublikowane na fanowskiej stronie dota-two.com zdaje się potwierdzać ten fakt.

Wszystko więc wskazuje na to, że prace nad Dotą 2 są na ostatniej prostej. Czy te informacje znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości dowiemy się w dniach 17-21 sierpnia, kiedy to w Kolonii odbędą się targi gamescom.