Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2NDS
Okładka Legend of Kay (NDS)
OkładkaLegend of Kay (NDS)

Legend of Kay

Gra akcji z wojowniczym kotem w roli głównej. Boje opierają się na wykorzystaniu technik ze wschodnich sztuk walki, zaś przedstawione uniwersum zapełniają głównie magiczne, obdarzone ludzkimi cechami zwierzęta.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legend of Kay Premiera

4mar2005

PS2

28maj2010

NDS

producent: NEON Software wydawca: JoWooD Entertainment AG wydawca PL: FonoGAME

Legend of Kay jest trójwymiarową grą akcji z kamerą ukazującą wydarzenia z widoku TPP. Jako młody kot, tytułowy Kay, musimy w pojedynkę uratować mieszkańców naszej wioski i przeciwstawić się złemu Imperatorowi Shun. Przez pokolenia życie biegło spokojnie na samotnej wysepce na morzu chińskim, gdzie miłujące pokój koty żyły w zgodzie z naturą i innymi magicznymi zwierzętami. Pewnego dnia jednak, żołnierze z gorylej armii imperium wtargnęli na jej teren, burząc zastany porządek i zmuszając naszego bohatera do podjęcia działania.

Wyspę opuszczamy jako początkujący adept wschodnich sztuk walki, uzbrojony jedynie w swój miecz. W trakcie gry zdobędziemy jednak jeszcze dwie bronie – stalowe szpony oraz potężny młot bojowy. System potyczek oferuje ponad 75 różnych ruchów. Większość nawet najbardziej skomplikowanych ciosów wyprowadzana jest jednak w prosty sposób, poprzez wciśnięcie maksymalnie kilku przycisków w odpowiednich momentach. Dużym ułatwieniem jest także automatyczne lokowanie się na przeciwnikach w bezpośredniej bliskości głównego bohatera, pozwalające skupić się jedynie na efektownej eliminacji wrogich istot. Te ostatnie należą zaś do 30 różnych ras zwierząt, nie licząc oddzielnie zaprojektowanych bossów.

Gra oferuje także nie tylko różnorodne środowiska poszczególnych etapów, jak lasy, moczary, jaskinie czy linie brzegowe, ale także szeroką gamę alternatywnych środków transportu – od ujeżdżania dzikich knurów, przez podróże kolejką linową po szybowanie na grzbiecie smoka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Legend of Kay

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Legend of Kay Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
NDS