Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2WiiNDSPS3X360
Okładka Madagascar: Escape 2 Africa (PC)

Madagaskar 2

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa to druga odsłona gry zręcznościowej, opartej na fabule filmu animowanego wytwórni DreamWorks. W grze po raz kolejny spotykamy się z sympatyczną, afrykańską menażerią, która czeka tylko na to, by rozpocząć nowe przygody.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane

Okładka Madagascar: Escape 2 Africa (PC)

data premiery gry:

4lis2008

PC PS2 PS3 X360 Wii NDS

Madagascar: Escape 2 Africa to druga odsłona gry zręcznościowej, opartej na fabule filmu animowanego wytwórni DreamWorks. Produkcja zespołu Papaya Studio wzorem poprzedniczki pozwala nam spotkać się z nietuzinkową, afrykańską menażerią, w skład której wchodzą m.in.: zebra Marty, żyrafa Melman, lew Alex, sympatyczna hipopotamica Gloria oraz przybyłe z dalekich stron pingwiny.

Jak na typową platformówkę przystało, gra oferuje nam szereg misji, w trakcie których sterujemy kolejno pierwszoplanowymi bohaterami i, obserwując ich zza pleców, staramy się przejść z sukcesem przez szereg wyzwań przygotowanych przez autorów produktu. Kierując poczynaniami Aleksa, możemy skakać po skałach i walczyć wręcz oraz na dystans z hienami i krokodylami. Wcielając się w Melmana, dane jest nam z kolei bezpiecznie spadać z dużych wysokości, kręcąc się w kółko niczym śmigło helikoptera. Wejście w postać Marty’ego pozwala na zrobienie użytku z końskich kopyt, zaś korzystanie z unikalnych zdolności Glorii umożliwia poruszanie się pod wodą i eksplorowanie tamtejszych jaskiń. Badanie owych lokacji jest szczególnie ważne, ponieważ w głębinach ukryte zostały małże, kryjące w sobie bezcenne perły – to dzięki nim przechodzimy bezproblemowo do kolejnego etapu rozgrywki.

Madagascar: Escape 2 Africa oferuje też udział w pościgu samochodowym za uciekającą przed jeepem ciężarówką oraz akcję lądowania śmigłowcem w samym sercu sawanny. W związku z tym, że gra czerpie pełnymi garściami z filmu o tym samym tytule, łatwo w niej odnaleźć mnóstwo nawiązań do kinowego obrazu. Akcenty rodem ze srebrnego ekranu przejawiają się w kolorowej grafice oraz pełnych humoru przerywnikach animowanych, które oglądamy pomiędzy misjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 667 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Madagaskar 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Madagaskar 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 950 MB HDD, Windows XP/Vista

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Madagaskar 2 - recenzja gry
Madagaskar 2 - recenzja gry

Recenzja 7 stycznia 2009, 13:16

Od strony graficznej gra prezentuje się przyzwoicie. Modele bohaterów wykonano schludnie i niczym nie różnią się one od swych filmowych pierwowzorów. Do wyglądu otoczenia też raczej przyczepić się nie można. Jest ono takie, jakie w produkcji dla dzieci być powinno – kolorowe i miłe dla oka. Bardzo dobrze wypada też oprawa audio – przyjemna muzyka i efekty dźwiękowe w nienachalny sposób uzupełniają rozgrywkę. Dodatkowym plusem jest fakt, że głosu bohaterom użyczyli aktorzy znani z obrazu kinowego. Dialogi w wykonaniu Artura Żmijewskiego, Małgorzaty Kożuchowskiej czy Piotr Adamczyka prezentują równie wysoki poziom, jakim widzowie zostali uraczeni w filmie. Niemniej oferowana przez polskiego wydawcę porcja humoru została nieco zmniejszona względem tego, co pojawiło się na dużym ekranie. Przede wszystkim uważam, że w grze stosunkowo mocno ograniczono ilość kwestii wypowiadanych przez pingwiny, które w kinowym obrazie bawią widzów do łez. Aczkolwiek całokształt polonizacji oceniłabym na czwórkę z plusem.

PC
PS2
PS3
X360
Wii
NDS