Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360WiiPS2NDS
Okładka Madagascar: Escape 2 Africa (PC)
OkładkaMadagascar: Escape 2 Africa (PC)

Madagaskar 2

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa to druga odsłona gry zręcznościowej, opartej na fabule filmu animowanego wytwórni DreamWorks. W grze po raz kolejny spotykamy się z sympatyczną, afrykańską menażerią, która czeka tylko na to, by rozpocząć nowe przygody.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madagaskar 2 Premiera

4lis2008

PC PS2 PS3 X360 Wii NDS

Madagascar: Escape 2 Africa to druga odsłona gry zręcznościowej, opartej na fabule filmu animowanego wytwórni DreamWorks. Produkcja zespołu Papaya Studio wzorem poprzedniczki pozwala nam spotkać się z nietuzinkową, afrykańską menażerią, w skład której wchodzą m.in.: zebra Marty, żyrafa Melman, lew Alex, sympatyczna hipopotamica Gloria oraz przybyłe z dalekich stron pingwiny.

Jak na typową platformówkę przystało, gra oferuje nam szereg misji, w trakcie których sterujemy kolejno pierwszoplanowymi bohaterami i, obserwując ich zza pleców, staramy się przejść z sukcesem przez szereg wyzwań przygotowanych przez autorów produktu. Kierując poczynaniami Aleksa, możemy skakać po skałach i walczyć wręcz oraz na dystans z hienami i krokodylami. Wcielając się w Melmana, dane jest nam z kolei bezpiecznie spadać z dużych wysokości, kręcąc się w kółko niczym śmigło helikoptera. Wejście w postać Marty’ego pozwala na zrobienie użytku z końskich kopyt, zaś korzystanie z unikalnych zdolności Glorii umożliwia poruszanie się pod wodą i eksplorowanie tamtejszych jaskiń. Badanie owych lokacji jest szczególnie ważne, ponieważ w głębinach ukryte zostały małże, kryjące w sobie bezcenne perły – to dzięki nim przechodzimy bezproblemowo do kolejnego etapu rozgrywki.

Madagascar: Escape 2 Africa oferuje też udział w pościgu samochodowym za uciekającą przed jeepem ciężarówką oraz akcję lądowania śmigłowcem w samym sercu sawanny. W związku z tym, że gra czerpie pełnymi garściami z filmu o tym samym tytule, łatwo w niej odnaleźć mnóstwo nawiązań do kinowego obrazu. Akcenty rodem ze srebrnego ekranu przejawiają się w kolorowej grafice oraz pełnych humoru przerywnikach animowanych, które oglądamy pomiędzy misjami.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 686 głosów czytelników.

Madagaskar 2 cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Madagaskar 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Madagaskar 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 950 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS2
PS3
X360
Wii
NDS