Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360NDSPS2Wii
Okładka Bee Movie Game (PC)

Bee Movie Game

The Bee Movie, to jak mówi sam tytuł gra zrealizowana w oparciu o zabawny film animowany, Bee Movie, wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks, twórców Shreka i Madagascaru. Podobnie jak w obrazie kinowym, tak i tu wcielamy się w postać pszczoły – Barry’ego B. Bensona.

Zręcznościowe | filmy animowane

Okładka Bee Movie Game (PC)

data premiery gry:

30paź2007

PC PS2 X360 Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bee Movie Game, to jak mówi sam tytuł gra zrealizowana w oparciu o zabawny film animowany, Bee Movie, wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks, twórców Shreka i Madagaskaru. Podobnie jak w obrazie kinowym, tak i tu wcielamy się w postać pszczoły – Barry’ego B. Bensona – która, łamiąc fundamentalną zasadę nie komunikowania się z ludźmi dowiaduje się, że ci od setek lat wykradają jej braciom miód. Następnie Barry pozywa o to do sądu gatunek ludzki, po czym, o dziwo, wygrywa sprawę. Niestety następstwa tego czynu są tragiczne. Pszczoły, które do tej pory zajmowały się wytwarzaniem miodu, nie są potrzebne, tracą pracę i nie mogą wyżywić swych rodzin, a ponadto ponieważ nie zapylają kwiatów, umierają. Nasz bohater oraz jego ludzka przyjaciółka Vanessa (kwiaciarka z Nowego Jorku) muszą więc znaleźć sposób jak przywrócić wszystko do pierwotnego stanu.

Gra daje fanom filmu możliwość przeżycia wydarzeń, które oglądali w kinie. Wcielając się w Barry’ego mamy okazję poruszać się po znajomych lokacjach, w tym zarówno po pszczelim ulu jak i po ulicach Nowego Jorku. Czeka tam szereg zręcznościowych wyzwań, jak np. szaleńczy przelot po pełnych samochodów ulicach metropolii, lot w ulewnym deszczu, czy też walka z napotkanymi przeciwnikami, pająkami, ważkami, komarami itp. Bee Movie Game zrealizowana została przy użyciu ładnej i kolorowej grafiki 3D, a z racji tego, że tytuł ten dedykowany jest przede wszystkim dzieciom, sterowanie zostało opracowane w ten sposób, by każdy mógł bardzo szybko je sobie przyswoić i nie miał większych problemów z kierowaniem Barrym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Bee Movie Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bee Movie Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Demo Bee Movie Game pojawiło się na Xbox Live
Demo Bee Movie Game pojawiło się na Xbox Live

wiadomość4 października 2007

2 listopada na światowych, a 14 dni później także na polskich srebrnych ekranach ma pojawić się Bee Movie (u nas jako: Film o pszczołach). Koncern Activision przygotowuje grę bazującą na wspomnianym kinowym obrazie, której demo pojawiło się właśnie na Xbox Live.

Sześć produktów Activision na E3
Sześć produktów Activision na E3

wiadomość10 lipca 2007

Od rozpoczęcia wystawy E3 Media & Business Summit dzielą nas już tylko godziny. W związku z tym najwięksi wydawcy gier na świecie kończą ujawniać tytuły, które w ciągu kilku najbliższych dni zaprezentują dziennikarzom obecnym w kalifornijskim mieście Santa Monica. Swój skromny line-up przedstawił właśnie koncern Activision.

PC
PS2
X360
Wii
NDS