Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBAWiiX360PS2NDS
Okładka Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth (GBA)
OkładkaAvatar: The Last Airbender - The Burning Earth (GBA)

Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth

Kontynuacja gry "Avatar: The Last Airbender". Ponownie wcielamy się w postać Aang'a, będącego reinkarnacją tytułowego Avatara. Uczestniczymy w licznych starciach z udziałem sił wroga.

Akcji | fantasy | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth Premiera

16paź2007

PS2 Wii NDS GBA

2lis2007

X360

Gry podobne do Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth

Spider-Man 3: The Game

Spider-Man 2: The Game

Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand

Avatar: The Last Airbender – The Burning Earth jest dynamiczną grą akcji, bazującą na cieszącym się ogromną popularnością i wielokrotnie nagradzanym serialu anime pod tym samym tytułem. Jest to zarazem oficjalna kontynuacja wydanej pod koniec 2006 roku gry Avatar: The Legend of Aang.

Akcja The Burning Earth rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym ludzie zdołali posiąść władzę nad siłami natury. Każda z zamieszkujących krainę osób przywiązana jest do jednego z czterech podstawowych żywiołów. Mamy więc Królestwo Ziemi, Powietrznych Nomadów, Ogniowładnych oraz Wodne Plemię. Przedstawiciele poszczególnych grup są w stanie wykorzystywać dany żywioł do swoich celów, pomagając sobie jednocześnie znajomością popularnych wschodnich sztuk walki.

W opisywanej grze ponownie spotykamy walecznego Aang’a, który jest reinkarnacją tytułowego Avatara. Jest on zarazem ostatnim żyjącym członkiem wspomnianych już wyżej Powietrznych Nomadów. Główny bohater ponownie staje do nierównej walki z przedstawicielami Klanu Ognia, tak aby przywrócić równowagę wszystkich sił natury. Fabuła opisywanej gry w bezpośredni sposób odwołuje się do drugiego sezonu serialu. W trakcie zabawy zajmujemy się w głównej mierze ochranianiem Królestwa Ziemi przed atakami Ogniowładnych.

Tym razem wspomniany już wyżej Aang nie jest jedyną grywalną postacią gry. Możemy także przejąć kontrolę nad jedną z kilku innych znanych z serialu osób. Są to między innymi Katara (reprezentantka Wodnego Klanu) czy Sokka (brat Katary). W zależności od dokonanego wyboru, kolejne plansze pokonujemy w pojedynkę lub działamy w kooperacji z drugim graczem. Zajmujemy się przede wszystkim pokonywaniem napotykanych przeciwników, wykorzystując bogaty zestaw ciosów. Równolegle rozwiązujemy też niezbyt skomplikowane zagadki logiczne.

Producent zadbał ponadto o kilka mini-gier, niekoniecznie powiązanych z walką wręcz. Możemy między innymi dowodzić Momo i Appą, uczestnicząc w efektownych starciach z wykorzystaniem potężnych maszyn latających. Producent dodał także arenę, na której mogą być toczone pojedynki, oczywiście na ustalonych przez gracza zasadach. Oprawa wizualna The Burning Earth utrzymana została w typowej dla tej serii stylistyce anime. Jest to szczególnie widoczne podczas wyświetlania krótkich scenek przerywnikowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 311 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Game Boy Advance

Game Boy Advance

PS2
Wii
X360
NDS
GBA