Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand (GBA)

Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand GBA

Kieszonkowa odmiana przygód słynnego mistrza sztuk walki, który tym razem musi odnaleźć osiem magicznych scrolli. "JCA" to stosunkowo prosta bijatyka.

Akcji | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

6listopada2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kieszonkowy „Jackie Chan Adventures” to zrealizowana w klasycznym stylu gra typu beat’em up (tzw. chodzona bijatyka). Schemat przebiegu rozgrywki jest zbliżony do takich tytułów jak „Final Fight” czy „Golden Axe”. Bohater przez cały czas podąża w jednym kierunku (w tym przypadku w prawo) pokonując po drodze coraz silniejszych przeciwników. Za produkcję „JCA” odpowiedzialne jest studio Torus Games, które ma już spore doświadczenie w tworzeniu konsolowych produkcji. Firma ta przygotowała kieszonkowe edycje takich hitów jak „Duke Nukem”, „Spider-Man 2” czy „Doom II”. Warto również dodać, iż gra wyraźnie nawiązuje do kreskówki pod tym samym tytułem.

Podobnie jak we wspomnianym serialu telewizyjnym, Jackie Chan gra postać zwariowanego archeologa. Akcja opisywanej zręcznościówki zaczyna się od zniszczenia sklepu z antykami, który był własnością wujka tytułowego bohatera. Za wszystkim stoi złowieszcza organizacja wojowników ninja o nazwie Dark Hand, która tym razem próbuje zdobyć pewne magiczne scrolle. Jackie wraz ze swoją bratanicą Jade musi odzyskać osiem wspomnianych artefaktów, przy użyciu których przywódca klanu Dark Hand próbuje przyzwać siły nieczyste.

Autorzy kieszonkowej odmiany przygód Chana przygotowali dziesięć rozbudowanych poziomów. Cała gra opiera się na toczeniu walk z pojawiającymi się na ekranie przeciwnikami, co pewien czas trzeba również eliminować znacznie silniejszych bossów. Arsenał dostępnych ciosów jest wyjątkowo bogaty, Jackie może wykonywać uderzenia ręką lub nogą, blokować nadchodzące ataki, wykonywać różnorakie wyskoki a nawet łączyć uderzenia w wyjątkowo silne kombinacje ciosów. W niektórych sytuacjach przydatne okazują się ponadto jego zdolności sprinterskie, dzięki którym może uniknąć wyjątkowo potężnych ataków. Warto również dodać, iż Jackie może podnosić znajdujące się w okolicy przedmioty (krzesła, deski, hydranty itp.) i rzucać nimi w przeciwników. Za każdym razem gdy główny bohater zdobywa jeden z magicznych scrolli poznaje nowy atak. W kolejnych misjach może już wykorzystywać go w walkach z oponentami. Przeciwnicy charakteryzują się dość zaawansowaną sztuczną inteligencją, potrafią blokować niektóre z ciosów Chana a nawet wyprowadzać efektowne kontrataki. Jackie nie musi przez cały czas pozostawać na ulicy, równie dobrze może podróżować po dachach budynków czy też zeskoczyć do kanałów. To, którą drogę wybierze zależy już wyłącznie od upodobań gracza.

Na grafikę składają się przede wszystkim szczegółowo animowane postaci Chana i jego wrogów. Oprawa dźwiękowa obejmuje zarówno dynamiczny soundtrack, jak i odgłosy toczących się walk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Gry podobne do Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand

Wymagania wiekowe Jackie Chan Adventures: The Legend of the Dark Hand

12+