Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWiiNDS
Okładka Kung Fu Panda: Legendary Warriors (Wii)
OkładkaKung Fu Panda: Legendary Warriors (Wii)

Kung Fu Panda: Legendary Warriors

Druga z kolei zręcznościówka bazująca na animowanym filmie "Kung Fu Panda". Kontrolujemy jedną z czterech różnych postaci, przemierzając kolejne plansze i pokonując napotykanych przeciwników.

Bijatyki | filmy animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kung Fu Panda: Legendary Warriors Premiera

4lis2008

Wii NDS

Gry podobne do Kung Fu Panda: Legendary Warriors

Epic Mickey

LEGO Star Wars: The Complete Saga

Ben 10: Protector of Earth

Kung Fu Panda: Legendary Warriors to druga już z kolei zręcznościówka, bazująca na filmie animowanym wytwórni DreamWorks. Gra kładzie szczególny nacisk na możliwość poznawania różnych sztuk walki i wykorzystywania ich w konfrontacji z przeciwnikami.

Fabuła Legendary Warriors w pewnym stopniu nawiązuje do wydarzeń, przedstawionych w filmie. Gracz przejmuje kontrolę nad jedną z czterech postaci – Po, Tygrysicą, Małpą lub Shifu. Główni bohaterowie wyruszają w niebezpieczną misję z zamiarem uratowania Doliny Spokoju i powstrzymania Tai Lunga. Szaleniec ma w planach pojmanie Wściekłej Piątki, dzięki czemu byłby w stanie wyssać ich energię chi. W trakcie zabawy bohaterowie odwiedzają zarówno lokacje znane z kinowego ekranu, jak i nowe miejsca, opracowane wyłącznie na potrzeby gry.

Do eliminacji napotkanych przeciwników wykorzystuje się zarówno bogaty zestaw ciosów standardowych, jak również ataki oparte na energii chi, które zadają najpoważniejsze obrażenia. Warto dodać, że każdy z bohaterów posiada swoje specyficzne ruchy, których opanowanie niejednokrotnie stanowi klucz do sukcesu. Sympatyczne zwierzaki wyróżniają się także dużą zwinnością, dzięki czemu są w stanie skutecznie unikać ataków przeciwników oraz licznych pułapek.

Na uwagę zasługują także rozbudowane tryby zabawy wieloosobowej. Maksymalnie cztery osoby mogą ze sobą aktywnie współzawodniczyć na specjalnych arenach, kontrolując jedną z szesnastu dostępnych postaci. Sporą atrakcją jest także to, że wersje na konsole Wii i NDS są ze sobą kompatybilne - połączenie przez Wi-Fi odblokowuje dodatkowe bonusy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Kung Fu Panda: Legendary Warriors cena w dniu premiery: 249,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Kung Fu Panda: Legendary Warriors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
NDS