Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS2WiiNDS
Okładka Ben 10: Protector of Earth (PSP)

Ben 10: Protector of Earth

Ben 10: Protector of Earth to przygotowana przez studio deweloperskie High Voltage Software gra zręcznościowa na motywach popularnej kreskówki.

Zręcznościowe | seriale animowane

Okładka Ben 10: Protector of Earth (PSP)

wydawca: D3 Publisher

data premiery gry:

30paź2007

PS2 PSP Wii NDS

Ben 10: Protector of Earth jest dynamiczną trójwymiarową zręcznościówką, stworzoną w głównej mierze z myślą o młodszych sympatykach gier komputerowych. Produkcja ta w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do cieszącej się ogromną popularnością kreskówki, emitowanej przez stację Cartoon Network. Mamy więc okazję ku temu żeby pokierować głównym bohaterem tej bajki, ratując jednocześnie Ziemię przed całkowitym zniszczeniem. Ben 10: Protector of Earth przygotowany został z myślą o właścicielach czterech różnych konsol. Wersje na PS2, PSP i Wii opracowane zostały przez studio developerskie High Voltage Software. Firma ta w przeszłości wydała między innymi grę na bazis serialu Family Guy, a także zręcznościówkę Zathura.

Przedstawione w grze wydarzenia pokrywają się z fabułą serialu animowanego. Poznajemy więc losy dziesięcioletniego Bena Tennysona, a także jego przyjaciół, ze szczególnym uwzględnieniem dziadka głównego bohatera (Maxa) oraz kuzynki młodzieńca (Gwen). Generalnie w grze pojawia się większość postaci, które powinny być dobrze znane sympatykom kreskówki. Podobnie jak w serialu animowanym, Ben czerpie swoją moc z urządzenia o nazwie Ominitrix. Pozwala ono bowiem głównemu bohaterowi przeobrażać się w istoty z innych planet. Fabuła Ben 10 opiera się naturalnie na konieczności pokonania wrogo nastawionego Vilgaxa. Planuje on bowiem odebrać Benowi urządzenie Ominitrix, dzięki czemu będzie mógł zawładnąć nad wszechświatem.

Jednym z podstawowych atutów opisywanej zręcznościówki jest oczywiście mnogość kreatur, w które główny bohater może się przeistoczyć. Producent zadbał o to żeby w grze pojawili się najpopularniejsi przedstawiciele Ominitrixa. W rezultacie możemy przejąć kontrolę między innymi nad Czterorękim, Szybciorem, Kulopłotem, czy Dzikim Pnączem. Te dwe ostatnie kreatury w oryginale pojawiły się dopiero w drugim sezonie serialu. Każda z grywalnych postaci Obcych obdarzona jest oczywiście specyficznymi umiejętnościami, z których w trakcie rozgrywki należy umiejętnie korzystać. Ponadto główny bohater sukcesywnie przybiera na sile. Pozwala mu to przemieniać się w wybrane istoty na dłuższy okres czasu.

Sterowanie postacią Bena jest bardzo przejrzyste. Możemy wybierać pomiędzy kilkoma różnymi rodzajami ataków – słabszymi, silniejszymi, czy specjalnymi. Oczywiście niektóre uderzenia zarezerwowane zostały wyłącznie dla określonych kreatur. Tyczy się to w szczególności wspomnianych wyżej ciosów specjalnych. Pomiędzy walkami przystępujemy do niezbyt skomplikowanych łamigłówek. Przeważnie wymagają one bowiem uruchomienia jakiejś większej konstrukcji. W sumie do pokonania mamy czternaście poziomów. Oprawa wizualna Ben 10 prezentuje typowy dla tego typu zręcznościówek poziom wykonania. Na uwagę zasługuje fakt, iż w trakcie rozgrywki odwiedzamy wiele ciekawych miejsc, między innymi Wielki Kanion, Seattle, czy San Francisco.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 743 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ben 10: Protector of Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Champions Online, Ninja Gaiden Sigma II, BEN 10, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) 28/07/09
Wieści ze świata (Champions Online, Ninja Gaiden Sigma II, BEN 10, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) 28/07/09

wiadomość28 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj przedstawiamy pierwsze szczegóły dotyczące sklepów Microsoftu i gier na podstawie znanego komiksu (Scott Pilgrim) oraz serialu animowanego (BEN 10). Wiemy także kiedy będziemy mogli spróbować się w roli sieciowych bohaterów oraz jak w przyszłości będzie nazywać się studio odpowiedzialne za Mortal Kombat.

Gra na podstawie kreskówki sprzedała się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy
Gra na podstawie kreskówki sprzedała się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy

wiadomość27 listopada 2008

Firma D3Publisher ogłosiła właśnie wyniki sprzedaży jednej ze swoich produkcji dla młodszych odbiorców. Mowa o elektronicznej wersji kreskówki Ben 10, wydanej nieco ponad rok temu (październik 2007) na konsole (PS2, PSP, Wii, DS). Od dnia swojej premiery, czyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, produkcja znalazła 2,5 miliona nabywców na całym świecie. Na czym polega jej fenomen?

Telewizyjna kreskówka Ben 10 w formie gry
Telewizyjna kreskówka Ben 10 w formie gry

wiadomość9 maja 2007

Znany również polskim widzom kanału Cartoon Network serial Ben 10 przenoszony jest do rzeczywistości wirtualnej. Jesienią bieżącego roku korporacja D3 Publisher of America wprowadzi na sklepowe półki grę Ben 10: Protector of Earth, przeznaczoną dla PlayStation 2, Wii i PlayStation Portable (developingiem tych wersji zajmuje się High Voltage Software) oraz Nintendo DS (1st Playable Productions).

PS2
PSP
Wii
NDS