Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS2X360WiiGBANDS
Okładka Crash of the Titans (PSP)

Crash of the Titans

Crash of the Titans to stworzona przez Radical Entertainment kolejna odsłona przygód popularnego bohatera - jamraja Crasha Badicoota. Produkcja jest familijną, przygodową grą akcji.

Zręcznościowe | platformówki 3D

Okładka Crash of the Titans (PSP)

data premiery gry:

4paź2007

PS2 Wii X360 GBA

19paź2007

NDS

23paź2007

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash of the Titans to stworzona przez Radical Entertainment kolejna odsłona przygód popularnego bohatera czasów PSOne – Crasha Badicoota. Produkcja jest familijną przygodową grą akcji wydaną na konsole Nintendo Wii, PS2, X360 oraz handheldy DS, GBA, PSP, a także na telefony komórkowe.

W Crash of the Titans bohater po raz kolejny musi zmierzyć się ze swoimi głównymi wrogami, Neo i Niną Cortex. Tym razem przeciwnicy Bandicoota wpadli na diabelski pomysł przemieniania lokalnych stworzeń w olbrzymie, zmutowane potwory. Dzięki swoim umiejętnościom może przejmować kontrolę nad bestiami i wykorzystywać ich zdolności i ataki do własnych celów. W ten sposób możemy pokierować krokami 15 olbrzymich stworów, takich jak Scorporilla, Ratcide, Magamadon czy Shellephant. Pozwoli to na skorzystanie ze specjalnych mocy mutantów, takich jak przywołanie błyskawicy czy strzelanie laserami z oczu.

Pozbawiony wsparcia zmutowanych zwierząt Crash także nie jest bezbronny – autorzy wprowadzili bowiem do gry rozbudowany system akrobatycznej walki. Bohater może eliminować przeciwników różnorodnymi ciosami, które można łączyć w efektowne kombinacje. Wraz z postępem rozgrywki gracze zwiększają umiejętności walki Crasha, odblokowując nowe ataki i kombosy.

Na tym jednak kończą się umiejętności Bandicoota. Nasz bohater potrafi biegać po ścianach, kołysać się na linach, a także wybijać się na trampolinach. Ponadto czasami bawi się w surfera bądź skatera. W każdym momencie zabawy do rozgrywki może dołączyć drugi gracz, który pokieruje Carbon-Crashem. Korzystając z trybu kooperacji bohaterowie mogą łączyć swoje ataki i siać jeszcze większe zniszczenie w szeregach przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 775 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crash of the Titans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crash of the Titans

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32MB
Game Boy Advance

Game Boy Advance

Crash Bandicoot powraca w nowej grze
Crash Bandicoot powraca w nowej grze

wiadomość28 kwietnia 2008

W trakcie trwania imprezy Sierra Spring Break 08 zapowiedziana została nowa część serii Crash Bandicoot o podtytule Mind over Mutant. Powrócą w niej znane z poprzednich odsłon postacie, z tytułowym awanturnikiem na czele.

Wersja demonstracyjna Crash of the Titans już w ofercie Xbox Live Marketplace

wiadomość25 września 2007

Dla zdecydowanej większości fanów seria Crash Bandicoot skończyła się wraz z porzuceniem jej przez studio Naughty Dog. Wielu z nich straciło wówczas ochotę na próbę zapoznania się z nowymi przygodami sympatycznego kurokrada. Być może zmienią zdanie w obliczu publikacji wersji demonstracyjnej najnowszej odsłony cyklu, zatytułowanej Crash of the Titans.

Line-up Vivendi Games na targi GC 2007
Line-up Vivendi Games na targi GC 2007

wiadomość16 sierpnia 2007

Zaledwie cztery potwierdzone tytuły figurują na liście pozycji, jakie zamierza pokazać w Lipsku odpowiedzialny za elektroniczną rozrywkę oddział koncernu Vivendi. Z myślą o niemieckich targach Games Convention 2007 kalifornijska firma przygotowuje ofertę złożoną z gier dla fanów strategii, strzelanin i platformówek.

Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

wiadomość7 sierpnia 2007

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.

Powrót Crasha Bandicoota już oficjalnie
Powrót Crasha Bandicoota już oficjalnie

wiadomość21 maja 2007

O powrocie Crasha Bandicoota pisaliśmy już w kwietniu, jednak dopiero teraz możemy podać wam nieco dokładniejsze informacje na temat nadchodzącej produkcji, ponieważ gra Crash of the Titans została oficjalnie zapowiedziana przez Sierra Entertainment.

PS2
Wii
PSP
X360
NDS
GBA