Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Painkiller (PC)

Painkiller

Painkiller: Hell Wars

Dynamiczna strzelanina FPP opracowana przez polskie studio People Can Fly. Gracze wcielają się w Daniela Garnera, przed którym po śmierci postawiono zadanie powstrzymania piekielnych hord dowodzonych przez samego Lucyfera.

Akcji | FPP | FPS | horror | polskie | strzelanki

Okładka Painkiller (PC)

data premiery gry:

9kwi2004

PC

25lip2006

XBOX
Rekomendacja GRYOnline.pl

Painkiller to gra akcji/FPS stworzona przez rodzimy zespół People Can Fly, wzorująca się na klasycznych shooterach, jak Quake czy Unreal Tournament. Bohaterem jest mężczyzna zajmujący się zabijaniem nieumarłych istot, zamieszkujących mroczne lochy, opuszczone zamczyska itp. Niegdyś był on normalnym człowiekiem, Danielem, Garnerem, który żył, kochał, pracował, śmiał się, smucił i w końcu umarł. Ale w odróżnieniu od innych, po śmierci nie trafił do nieba czy piekła. Został wybrany na wojownika, którego zadaniem jest powstrzymanie hord piekielnych Lucyfera. Od tej pory jego nieżycie stało się jednoosobową wojną z potępieńcami. Tylko niszcząc zło może w końcu odkupić swe grzechy i trafić do raju. Do przejścia mamy kilkanaście poziomów (składających się na pięć rozdziałów), połączonych wątkiem fabularnym, przy czym owa fabuła jest zdecydowanie liniowa. Do naszej dyspozycji oddano szereg wielofunkcyjnych broni z niespotykanymi dotąd możliwościami (m.in.: ShotGun, StakeGun, ChainGun / Rocket Launcher, czy Shuriken-do Gun), unikalne powerupy i ekwipunek. Bez tych rzeczy eksterminacja takich upiornych kreatur jak Saphathoraél, Zombie Knight, Psychonun czy Skull byłaby niemożliwa. Painkiller to pierwsza polska gra, w której wykorzystano najnowsze rozwiązania programu Havok 2, łącznie ze wsparciem dla najnowszych kart 3D i dźwiękowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2739 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Painkiller

Klasyfikacja PEGI Painkiller

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Painkiller

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel
Painkiller - recenzja gry
Painkiller - recenzja gry

Recenzja 16 kwietnia 2004, 11:43

Same zaświaty wyglądają nieco inaczej, niż byśmy się tego spodziewali, aczkolwiek w zgodzie z pobożnymi życzeniami – nie różnią się zauważalnie od Ziemi i jedynie hordy fantastycznych stworzeń przypominają graczowi, że nie żyje. W swojej podróży zwiedzi on zarówno strzeliste kościoły, zakład dla psychicznie chorych, średniowieczne zamczysko, orientalny pałac, fabrykę, port i wiele, wiele innych z nie lada rozmachem zaprojektowanych lokacji po Wieżę Babel włącznie. Nie można autorom gry odmówić ani pomysłowości w doborze scenerii do walki, ani pietyzmu z jakim zostały one zaprojektowane. Daje się jednak zauważyć drobny rozdźwięk, jaki dzieli te najwspanialsze mapy od kilku wetkniętych pomiędzy nie, jakby naprędce skonstruowanych. Możliwe, że zespół nie potrafił sobie odmówić zawarcia w finalnym produkcie wszystkiego, co przygotował, lecz z drugiej strony nawet te najsłabsze lokacje i tak cieszą oko.

PC
XBOX