Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2009, 09:25

autor: Jiker

Painkiller: Resurrection oficjalnie zapowiedziany

Na łamach serwisu IGN opublikowana została oficjalna zapowiedź Painkiller: Resurrection - nowej odsłony popularnego cyklu strzelanin. Za jej produkcję odpowiada austriackie studio deweloperskie Homegrown Games.

Od wydania pierwszej odsłony cyklu Painkiller minęło już pięć lat. Idea niezobowiązującej, krwistej strzelaniny przedstawiona przez polskie studio deweloperskie People Can Fly, przypadła do gustu wielu graczom. Odsłona druga, opracowana przez Czechów z Mindware Studios nie radziła sobie już tak dobrze, zdobywając zaledwie średnie noty i osiągając przeciętną sprzedaż. Czy Painkiller: Resurrection spełni oczekiwania i przywróci wiarę w serię?

Painkiller: Resurrection oficjalnie zapowiedziany - ilustracja #1

Z ekskluzywnej zapowiedzi, opublikowanej na łamach serwisu IGN, możemy się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na temat nowego Painkillera, przygotowywanego przez austriackie studio deweloperskie Homegrown Games. Wskazują one na to, że autorzy przede wszystkim będą chcieli wrócić do korzeni serii, co wydaje się być decyzją ze wszech miar słuszną. Osiągnięcie poziomu pierwszej części nie będzie jednak zadaniem łatwym. Przejdźmy więc do konkretów, które rzucają nieco światła na produkcję powstającą przy współpracy wydawcy JoWood, posiadającego prawa do marki.

W Painkiller: Resurrection wcielimy się rolę Dzikiego Billa Shermana, zabójcy działającego na zlecenie CIA i wysoko postawionych urzędników państwowych. Właśnie ci ostatni zlecają Dzikiemu Billowi intratne zadanie, które bardzo szybko komplikuje się i wymyka spod kontroli bohatera. Mogłoby się wydawać, że banalna likwidacja politycznego rywala zleceniodawców Billa będzie przysłowiową kaszką z mleczkiem. I tak też było – przynajmniej do momentu, kiedy w pobliże służbowego pojazdu, należącego do celu Shermana, nie podjechał szkolny autobus wypełniony gromadką dzieciaków. Bomba podłączona do stacyjki, wybuchła z chwilą przekręcenia kluczyka. W efekcie śmierć poniosły nie tylko dzieci i polityk, ale również Dziki Bill, który starał się powstrzymać całe zdarzenie, lecz nie zdążył mu zapobiec. Śmierć protagonisty będzie początkiem właściwej gry.

W Painkiller: Resurrection podtrzymana zostanie zatem tradycja wcielania się w nieumarłych bohaterów, przed którymi stawiane jest zadanie rozprawienia się z przeważającymi siłami piekielnej armii. Tak było w jedynce, w której pomagaliśmy ukończyć ową misję Danielowi Garnerowi, a także w Overdose, gdzie mieliśmy okazję poznać zarówno wydarzenia sprzed jedynki, jak i te, mające miejsce po historii opowiedzianej w dziele People Can Fly. W Resurrection akcja również zostanie osadzona w Czyśćcu, lecz tym razem wydarzenia mające w nim miejsce nabiorą zupełnie nowego znaczenia. Dziki Bill wyląduje bowiem w samym środku konfliktu pomiędzy siłami Nieba i Piekła. Gracz będzie wykonywać misje dla obu frakcji, lecz finał historii będzie nosić znamiona typowe dla Painkillera. Jego osiągnięcie wymagać będzie rozprawienia się z ogromną liczbą przeciwników. Dokonamy tego przy wykorzystaniu wielu rodzajów broni, w tym kultowego Painkillera.

Jedną z najistotniejszych zmian zastosowanych w Painkiller: Resurrection będzie z pewnością wprowadzenie trybu kooperacji. W jego ramach gracze (maksymalnie dwóch) będą mogli ukończyć zarówno główną kampanię, jak i kilka dodatkowych poziomów, które zostaną opracowane z myślą o tejże opcji rozgrywki. Produkcja będzie oczywiście oferować także standardowy multiplayer, stanowiący jeden z głównych atutów cyklu Painkiller.

Painkiller: Resurrection powstaje w oparciu o mocno zmodyfikowany silnik graficzny znany z jedynki. Wprowadzenie kilku nowości – w tym efektów takich, jak motion blur czy też dynamiczne oświetlenie – spowoduje, że produkcja będzie straszyć wyglądem jedynie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Za projekty wszelkich elementów oprawy graficznej odpowiadać będzie austriacki artysta Peter Siedl. Kilka zrzutów z wczesnej wersji gry znajdziecie na łamach IGN.

Painkiller: Resurrection zostanie wydane na komputery osobiste w czwartym kwartale 2009 roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niedługo po premierze edycji pecetowej do sprzedaży trafi również odsłona na Xboksa 360.