Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 kwietnia 2009

Nowy zwiastun z Assassin's Creed II. Premiera jeszcze w tym roku

Hed, 16 kwietnia 2009, 19:59

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami w sieci pojawił się nowy zwiastun z gry Assassin's Creed II. Twórcy nie rezygnując z tajemniczego charakteru wczesnej promocji swojego dzieła ponownie zaprezentowali materiał niewiele mówiący o samej rozgrywce. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo zapewne po głębszej analizie w filmie odkryć można wiele przesłań, znaczeń oraz kolejnych symboli.

Square-Enix wyda nową strategię o II Wojnie Światowej
Square-Enix wyda nową strategię o II Wojnie Światowej

Hed, 16 kwietnia 2009, 19:31

Japońska firma Square-Enix wyda na zachodzie grę Order of War, czyli najnowsze dzieło studia Wargaming.net, odpowiedzialnego między innymi za serię Massive Assault oraz Galactic Assault. Nowa strategia czasu rzeczywistego pojawi się jesienią tego roku i przeniesienie nas w realia II Wojny Światowej, aby zaprezentować spektakularną oprawę audiowizualną oraz bitwy na ogromną skalę.

Polska strzelanina Infernal trafi na Xboksa 360
Polska strzelanina Infernal trafi na Xboksa 360

Jiker, 16 kwietnia 2009, 14:10

Agent Ryan Lennox powraca. Bohater polskiej gry akcji Infernal już niedługo, bo w bieżącym kwartale 2009 roku, zadebiutuje na konsoli Xbox 360. Data dotyczy zapewne amerykańskiego debiutu pozycji

Gralingrad - walka z czasem
Gralingrad - walka z czasem

Brucevsky, 16 kwietnia 2009, 13:50

Twórca piszący grę musi umieć współpracować z czasem. Tylko od jego właściwego podejścia zależy czy konkurencja mu nie odjedzie, a on sam trafi ze swoim pomysłem w rynek w odpowiedniej chwili.

Królewska 57 - odc. 46 - Mafia 2 i psychologiczny rys postaci

Antoni Łuchniak & Vercetti, 16 kwietnia 2009, 13:50

Mafia 2 zapowiada się na doskonałą kontynuację pierwowzoru. Liczymy, że po raz kolejny zobaczymy niezapomniane, dorosłe sceny i postacie o skomplikowanej psychice.

Kolejne utwory w Guitar Hero: Smash Hits ujawnione

Maciej Śliwiński, 16 kwietnia 2009, 12:47

Koncern Activision Blizzard opublikował kolejną część utworów, które znajdą się w zapowiedzianym na lato tego roku Guitar Hero: Smash Hits. Do listy ujawnionych poprzednio utworów, dodano dziś kolejne czternaście kawałków, znanych z pierwszej Guitar Hero.

Nowe trailery ze świata Final Fantasy

ziooleck, 16 kwietnia 2009, 12:39

W związku z premierą reedycji Blu-ray Final Fantasy VII: Advent Children w sieci zaroiło się od nowych informacji związanych z kolejnymi odsłonami serii. Wczoraj mogliście zapoznać się z unikalnym, acz budzącym kontrowersje demem Final Fantasy XIII. Dzisiaj w ręce graczy trafiła garść filmów prezentujących dwa oczekiwane spin-offy: Final Fantasy Versus XIII oraz Agito XIII.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 kwietnia 2009)

Jiker, 16 kwietnia 2009, 11:50

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: strona internetowa Tropico 3, Singstar z Trofeami, Banjo-Tooie pod koniec kwietnia w XBLA, WiiWare a zyski deweloperów i inne. Zapraszamy do lektury.

inFamous wszedł w fazę gold
inFamous wszedł w fazę gold

Filip „fsm” Grabski, 16 kwietnia 2009, 10:59

Miło nam poinformować, że wyposażony w niezwykłe moce Cole McGrath, bohater gry inFamous, na pewno zawita w napędach konsol PlayStation 3 już pod koniec maja i żadnych opóźnień nie będzie.

Ashton Kutcher i Electronic Arts chcą pobić CNN

Hed, 16 kwietnia 2009, 10:46

Znany amerykański aktor Ashton Kutcher zamierza pobić stację telewizyjną CNN w specyficznym rankingu popularności. Kutcher i CNN stanęli do wyścigu o zebranie miliona subskrybentów w odnoszącym spore sukcesy medialne serwisie Twitter. Co ciekawe, firma Electronic Arts stanęła po stronie aktora i zamierza nagrodzić milionowego użytkownika śledzącego jego stronę.

Ninety-Nine Nights 2 jeszcze w tym roku
Ninety-Nine Nights 2 jeszcze w tym roku

ziooleck, 16 kwietnia 2009, 10:18

O kontynuacji Ninety-Nine Nights mówi się od dawna. Pierwsze informacje na jej temat wyciekły już w połowie 2007, jednak nie odbiły się większym echem. Być może właśnie ten fakt przyczynił się do blisko 2-letniego milczenia dewelopera. Wszystko ma jednak swój kres - podczas rozmowy z japońskimi mediami, pracownicy Q Entertainment oficjalnie zapowiedzieli przybliżoną datę premiery drugiej części baśniowego slashera.

Midway sprzedany = bonusy dla szefów
Midway sprzedany = bonusy dla szefów

Filip „fsm” Grabski, 16 kwietnia 2009, 10:06

Wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do końca smutnej i zaskakująco wieloodcinkowej historii upadku zasłużonej firmy Midway. Na początku marca pisaliśmy o możliwości sprzedaży marki Mortal Kombat, co miało być częścią dużego planu zakończenia agonii firmy.

Przyszłość sieciowego Fallouta pod znakiem zapytania

Hed, 16 kwietnia 2009, 09:35

Na forum skupiającym miłośników serii Fallout pojawiła się informacja, że Bethesda zmierza do anulowania umowy w sprawie licencji na ten produkt. Jak pisaliśmy wcześniej, studio nabyło pełne prawa do tworzenia kolejnych części gry. W rękach oryginalnych właścicieli marki, czyli firmy Interplay, pozostał projekt sieciowego Fallouta, znany jako V13. Według nowych doniesień może on być zagrożony.

Capcom rezygnuje z produkcji przenośnej wersji Devil May Cry
Capcom rezygnuje z produkcji przenośnej wersji Devil May Cry

Jiker, 16 kwietnia 2009, 09:20

Japoński magazyn Famitsu poinformował o usunięciu z planów wydawniczych firmy Capcom przenośnej wersji Devil May Cry. Według nieoficjalnych informacji miała ona zostać wydana na konsolę PSP.

Demo single-player Dawn of War II
Demo single-player Dawn of War II

Hed, 16 kwietnia 2009, 08:59

W sieci pojawiło się demo Dawn of War II prezentujące fragment rozgrywki solowej. Wcześniej wielu miłośników tego ciekawego połączenia akcji i strategii mogło już zasmakować trybu sieciowego. Zakrojona na szeroką skalę beta trwała aż do lutowej premiery dzieła. Dla osób, które interesują się zakupem ostatniego produktu studia Relic Entertainment, przygotowano specjalną ofertę na Steamie.

Wybierz zawartość edycji kolekcjonerskiej God of War III
Wybierz zawartość edycji kolekcjonerskiej God of War III

Jiker, 16 kwietnia 2009, 08:30

Wybór zawartości stanowiącej o wyjątkowości edycji kolekcjonerskiej nie jest łatwym zadaniem. Wie o tym doskonale wielu producentów gier, w tym – okazuje się – także autorzy trzeciej odsłony cyklu God of War. W związku z owymi trudnościami podjęli oni jednak rzadko obowiązującą zasadę skonsultowania się z fanami.