Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2009, 19:59

autor: Hed

Nowy zwiastun z Assassin's Creed II. Premiera jeszcze w tym roku

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami w sieci pojawił się nowy zwiastun z gry Assassin's Creed II. Twórcy nie rezygnując z tajemniczego charakteru wczesnej promocji swojego dzieła ponownie zaprezentowali materiał niewiele mówiący o samej rozgrywce. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo zapewne po głębszej analizie w filmie odkryć można wiele przesłań, znaczeń oraz kolejnych symboli.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami w sieci pojawił się nowy zwiastun z gry Assassin's Creed II. Twórcy nie rezygnując z tajemniczego charakteru wczesnej promocji swojego dzieła, ponownie zaprezentowali materiał niewiele mówiący o samej rozgrywce. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo zapewne po głębszej analizie, w filmie odkryć można wiele przesłań, znaczeń oraz kolejnych symboli.

Dzisiaj też firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała swoją nową propozycję. Oprócz kilku znanych już informacji dowiedzieliśmy się również, że gra pojawi się w okresie tegorocznego Bożego Narodzenia, a więc wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Prace nad tytułem trwają już ponad dwa lata, a produkcją zajmuje się ekipa odpowiedzialna za sukces pierwowzoru. Twórcy pragną ulepszyć każdy aspekt znanego dzieła.

W nieco ponad minutowym zwiastunie słyszymy głos lektora i oglądamy znane już obrazki, przedstawiające między innymi pożółkłe ryciny, projekty, teksty oraz plany. Sam narrator opowiada o Renesansie, stwierdzając, że chociaż nazywamy ten okres epoką wiedzy, sztuki oraz nauki, to jednak prawda jest inna. Prawda, według tajemniczego głosu, czai się w cieniu i zapisana jest krwią.

Potwierdzają się oczywiście wcześniejsze informacje o epoce, do której przeniesiemy się w drugiej odsłonie gry. Znając charakter pierwszej części oraz ujawnione już doniesienia o tym dziele, można przypuszczać, że przyjdzie nam wziąć udział w zamachu na kilka bardzo znanych, historycznych postaci. Na razie jednak tego typu pomysły są w sferze niepotwierdzonych jeszcze i niepewnych plotek.

O grze wiemy już trochę, jednak na razie oficjalne informacje utrzymane są w tajemniczej stylistyce. Wcześniej pojawiła się pozornie skromna strona. Po krótkich oględzinach i zabawie z kamerką internetową okazało się jednak, że można na niej znaleźć kilka materiałów. W analizowaniu przekazów od Ubisoftu, w tym rozesłanych do niektórych serwisów pocztówek, przoduje zdecydowanie ten blog.

Według informacji opublikowanych na wspomnianym blogu tytuł miałby wyjść dokładnie 20 listopada tego roku. Tak wskazują daty umieszczone w sklepie Amazon. Niestety w ofercie sklepu nie ma wersji gry na pecety, więc można przypuszczać, że mogłaby pojawić się ona nieco później niż edycje na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tymczasem na łamach serwisu Gamersyde opublikowane nowe grafiki koncepcyjne.