Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2009, 10:34

autor: Jiker

Tajemniczy zwiastun Assassin's Creed 2. Oficjalna zapowiedź już niedługo

W sieci zadebiutowała strona internetowa zwiastująca drugą odsłonę cyklu Assassin’s Creed, potwierdzoną wraz z końcem ubiegłego roku. Zdaje się ona potwierdzać nieoficjalne doniesienia na temat dzieła Ubisoft, o których informowaliśmy Was pod koniec lutego. Zdradza dodatkowo datę ujawnienia nowych, 100-procentowo pewnych faktów.

W sieci zadebiutowała strona internetowa zwiastująca drugą odsłonę cyklu Assassin’s Creed, potwierdzoną wraz z końcem ubiegłego roku. Zdaje się ona potwierdzać nieoficjalne doniesienia na temat dzieła Ubisoft, o których informowaliśmy Was pod koniec lutego. Zdradza dodatkowo datę ujawnienia nowych, 100-procentowo pewnych faktów.

Tajemniczy zwiastun Assassin's Creed 2. Oficjalna zapowiedź już niedługo - ilustracja #1

Jedna z grafik wchodzących w skład animacji.

Po zweryfikowaniu swojego wieku zostajemy przeniesieni do ekranu ładującego animację flash. Prezentuje ona kilka grafik, inspirowanych twórczością Leonarda da Vinci, co sugeruje jednoznacznie, że fabuła dwójki osadzona zostanie we Włoszech epoki renesansu. Szkice prezentują m.in. główną broń bohatera AC, Altaira – śmiercionośny sztylet zamontowany na stałe do jego przedramienia. Naszym oczom ukazuje się także Człowiek witruwiański, jedno z najistotniejszych dzieł włoskiego artysty i naukowca. Animację wieńczy tajemnicza grafika, w skład której wchodzą m.in. skrzydła przypominające te, z którymi przedstawiani są aniołowie. Redaktorzy zachodnich serwisów zastanawiają się, czy przypadkiem nie będą one jednym z atutów bohatera Assassin’s Creed, umożliwiającym mu pokonywanie dużych odległości i docieranie w trudno dostępne miejsca.

Na łamach serwisu możemy również wziąć udział w ciekawej mini-grze. Jej uczestnik musi być posiadaczem kamery internetowej, dzięki której przygotowany przez Ubisoft mechanizm będzie w stanie odczytać wydrukowaną wcześniej, dwuwymiarową grafikę (należy nacisnąć na nią pod koniec głównej animacji). Aktualnie dostępna jest tylko jedna opcja, której aktywacja wiąże się z uzyskaniem dostępu do trójwymiarowego modelu słynnego sztyletu. W przyszłości udostępnione zostaną kolejne.

Jakie wnioski można wyciągnąć z tej krótkiej prezentacji? Przede wszystkim możemy uznać, że osadzenie akcji w renesansowych Włoszech jest już w sumie pewne. Sugerowały to wszystkie dotychczasowe plotki na temat gry, a jednoznaczne nawiązanie do Leonarda da Vinci jedynie utwierdza nas w tym przekonaniu. Kwestią wymagającą potwierdzenia jest natomiast dokładne umiejscowienie kontynuacji historii opowiedzianej w pierwszym AC. Osoby, które miały już podobno okazję zapoznania się z sekretnymi informacjami na temat dwójki, twierdzą, że twórcy przeniosą nas do piętnastowiecznej Wenecji. Da Vinci tworzył jednak swoje dzieła we Florencji, Mediolanie oraz Rzymie, więc umiejscowienie akcji w Wenecji, tzw. mieście na wyspach, wydaje się być sprzeczne z dotychczas ujawnionymi wskazówkami.

Na końcu animacji wprawne oko może dostrzec odwrócony napis „Game Informer 16.04.09”, który oznacza ni mniej, ni więcej, że właśnie 16 kwietnia na łamach nowego numeru magazynu Game Informer opublikowane zostaną jakieś istotne informacje na temat Assassin’s Creed 2. Osobiście wydaje mi się, że będzie to obszerna zapowiedź gry – najprawdopodobniej będąca tematem numeru. Mam nadzieję, że wówczas poznamy wszystkie najistotniejsze informacje na temat AC2.