Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2009, 10:38

autor: Maciej Śliwiński

Amerykańska premiera The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Dziś w Stanach Zjednoczonych premiera The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, gry bazującej na uniwersum znanym z filmów Pitch Black i Kroniki Riddicka.

Dziś w Stanach Zjednoczonych premiera The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, gry bazującej na uniwersum znanym z filmów Pitch Black i Kroniki Riddicka.

Amerykańska premiera The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena  - ilustracja #1

Amerykańscy gracze już dziś mogą nabyć kolejną cześć przygód Riddicka. Gra w wersjach zarówno na konsole Xbox 360 i Playstation 3, jak i PC trafiła do sprzedaży. Europejscy miłośnicy serii będą musieli niestety poczekać trochę dłużej. 24 kwietnia The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena dostępne będzie w Europie na wszystkie platformy (w Polsce wyłącznie na konsole), a wersja PC w naszym kraju pojawi się dopiero 8 maja.

Na kilku zagranicznych serwisach pojawiły się już pierwsze recenzje tego tytułu. Trzeba przyznać, że na razie Assault on Dark Athena zbiera całkiem pozytywne opinie. Serwis IGN ocenia najnowszy produkt Starbreeze na 7,4, zaś Gamespot wystawił grze ocenę 8,3.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena jest grą akcji, kontynuującą wydarzenia znane z poprzedniej części - The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay. W kampanii dla pojedynczego gracza wcielamy się w Riddicka, który po ucieczce ze znanego z pierwszej odsłony gry więzienia, musi zmierzyć się z załogą statku Dark Athena.

Oczekując na krajową premierę, warto zapoznać się z naszymi materiałami dotyczącymi tego tytułu. W cyklu Gramy! zaprezentowaliśmy Wam gameplay gry, a z obszernego beta testu dowiecie się o wszystkich czekających na Was atrakcjach w najnowszej odsłonie przygód Riddicka.