Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 kwietnia 2009

Ubisoft w liczbach. Świąteczny Splinter Cell Conviction i nowa odsłona Ghost Recon

Jiker, 29 kwietnia 2009, 21:20

Francuski koncern Ubisoft opublikował dane raportu finansowego za roczny okres zakończony 31 marca bieżącego roku. Okazuje się, że firmie udało się w tym czasie poprawić sprzedaż swoich produktów, co zwiastowały już informacje o rezultatach kwartalnych.

Pierwszy komentarz CD Projektu w sprawie Wiedźmina?

Hed, 29 kwietnia 2009, 20:48

Na jednym z zagranicznych portali pojawiła się wypowiedź podpisana: Michal Kicinski, Joint CEO CD Projekt Group. Została ona umieszczona jako komentarz do wiadomości przedstawiającej doniesienia o anulowaniu konsolowego Wiedźmina – pisaliśmy o sprawie wcześniej. Wiele wskazuje na to, że informacje podane przez autora komentarza są prawdziwe i rzeczywiście pochodzą od pana Kicińskiego.

Królewska 57 - odc. 48 - Praca prawie naukowa
Królewska 57 - odc. 48 - Praca prawie naukowa

Antoni Łuchniak & fsm, 29 kwietnia 2009, 15:00

A Twoja magisterka jest na którym poziomie?

Europejski debiut ArmA 2 w czerwcu
Europejski debiut ArmA 2 w czerwcu

Jiker, 29 kwietnia 2009, 13:40

Firmy 505 Games oraz Bohemia Interactive poinformowały w oficjalnym oświadczeniu, że długo oczekiwana, europejska premiera produkcji ArmA 2: Armed Assault 2 zostanie przeprowadzona 26 czerwca bieżącego roku. Data dotyczy oczywiście wyłącznie edycji pecetowej. O wersjach konsolowych, które być może powstaną, nie wspomniano nawet jednym słowem.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 kwietnia 2009)

Jiker, 29 kwietnia 2009, 13:20

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dead Risin 2 z multiplayerem, Brain Exercise na PC, wystartowała pecetowa odsłona Free Realms, zapowiedzi nowego Ace Attorney na NDS oraz Fate/Unlimited Codes na PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Ósme rozszerzenie do Ultimy Online już latem
Ósme rozszerzenie do Ultimy Online już latem

fsm, 29 kwietnia 2009, 13:15

Obchodząca w tym roku swoje 12 urodziny jedna z najstarszych gier MMORPG - Ultima Online, wzbogaci się latem o dodatek zatytułowany Stygian Abyss. Wiekowy świat Britannii nawiedzą gracze kierujący postaciami gargulców, wyposażeni w całą masę przydatnych umiejętności.

Piękno znów zagości na E3
Piękno znów zagości na E3

ziooleck, 29 kwietnia 2009, 12:50

Nieodłącznym elementem każdej wystawy są piękne divy, które reklamują produkty i zabawiają podekscytowanych gości. Wiedzą o tym również firmy związane ze światem gier, które starają się przyciągnąć wzrok potencjalnego nabywcy nie tylko nowym tytułem czy ładnym screenem. Do czego zmierzam? Otóż po 3 letniej banicji piękne modelki wracają na hale E3.

Soul Calibur również na PSP
Soul Calibur również na PSP

ziooleck, 29 kwietnia 2009, 12:30

Wygląda na to, że bieżący rok dla wszystkich miłośników bijatyk będzie wyjątkowo szczodry. Niecałe dwa miesiące temu miała miejsce premiera nowego Street Fightera, a Sony od stycznia nieustannie trąbi o Tekkenie 6. Co więcej, Namco Bandai właśnie zapowiedziało Soul Calibur: Broken Destiny, oczywiście na PSP.

Zamieszanie wokół konsolowego Wiedźmina [news uaktualniony]

Hed, 29 kwietnia 2009, 12:23

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia o rzekomym anulowaniu The Witcher: Rise of the White Wolf, czyli najnowszego dzieła polskiego studia CD Projekt RED. Według serwisu GameBanshee projekt przenoszący świetną produkcję RPG na konsole został wstrzymany z powodu problemów finansowych dewelopera, wynikających oczywiście z ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego.

Westernowy Red Steel 2 ze wsparciem Wii MotionPlus
Westernowy Red Steel 2 ze wsparciem Wii MotionPlus

Jiker, 29 kwietnia 2009, 11:09

Red Steel 2 będzie korzystać z wielkich, potencjalnie, możliwości nakładki Wii MotionPlus. Dzięki niej produkcja zaoferuje nam wyjątkowo dokładny system sterowania, uwzględniający realistyczną walkę na miecze. Informacja została potwierdzona na łamach magazynu Nintendo Power.

Tropico 3 będzie dostępne w usłudze Steam, znamy wymagania sprzętowe
Tropico 3 będzie dostępne w usłudze Steam, znamy wymagania sprzętowe

Maciej Śliwiński, 29 kwietnia 2009, 10:49

Wirtualna platforma dystrybucji gier – Steam, rozszerzy swoją ofertę o kolejny produkt. Valve poinformowało, że już w sierpniu dostępna do pobrania będzie trzecia część ekonomicznych strategii – Tropico. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe gry

Twórcy Six Days in Fallujah zaskoczeni decyzją Konami

Hed, 29 kwietnia 2009, 10:49

Pracownicy studia Atomic Games byli mocno zaskoczeni decyzją Konami o wycofaniu się z ich najnowszego projektu, czyli strzelanki Six Days in Fallujah, w której mieliśmy poznać mroczne strony wojny w Iraku. Komentarz twórców uzyskał jeden z zagranicznych serwisów. Nagła zmiana polityki wydawcy była dla nich zupełną niespodzianką, bo prace nad tą ciekawą produkcją szły bardzo dobrze.

PSP Go! ruszy jesienią?
PSP Go! ruszy jesienią?

ziooleck, 29 kwietnia 2009, 10:40

Od dawna chodzą plotki na temat nowego PSP. W kuluarach growego półświatka szepcze się o braku napędu UMD, dwóch gałkach analogowych czy rozsuwanym ekranie. Dziś, dzięki wewnętrznym źródłom, znamy kilka nieoficjalnych rewelacji na temat PSP Go!.

Capcom ujawnia pierwsze informacje o MotoGP 09

Jiker, 29 kwietnia 2009, 09:40

Japońska firma Capcom podzieliła się z nami w trakcie zorganizowanej niedawno imprezy Captivate 09 wieloma ciekawymi informacjami. Niejako na uboczu pozostawiono zapowiedzi kilku tytułów potencjalnie mniej ważnych z punktu widzenia mainstreamowego odbiorcy. Jednym z nich jest nowa odsłona cyklu MotoGP oznaczona numerkiem 09 (do 2007 roku wydawanego przez THQ).

Lost Planet 2 na pecety i PlayStation 3? Demo w okolicach E3
Lost Planet 2 na pecety i PlayStation 3? Demo w okolicach E3

Hed, 29 kwietnia 2009, 09:31

Demo Lost Planet 2 na konsolę Xbox 360 powinno zostać zaprezentowane na targach E3. Rozpoczynają się one 2 czerwca tego roku, więc próbki kontynuacji tej świetnej serii należy spodziewać się prawdopodobnie właśnie wtedy. Chociaż na razie tytuł ogłoszono wyłącznie na konsolę Microsoftu, to firma Capcom daje do zrozumienia, że być może pojawi się on również na pecetach oraz PlayStation 3.

Znamy wymagania sprzętowe Batman: Arkham Asylum
Znamy wymagania sprzętowe Batman: Arkham Asylum

Maciej Śliwiński, 29 kwietnia 2009, 09:15

Premiera Batman: Arkham Asylum zbliża się wielkimi krokami, więc nic dziwnego, że kolejne informacje na temat tego tytułu pojawiają się coraz częściej. Wczoraj pracownicy Eidos ujawnili wymagania sprzętowe wersji PC.

Street Fighter IV na PC w ramach Games for Windows Live
Street Fighter IV na PC w ramach Games for Windows Live

Hed, 29 kwietnia 2009, 08:51

Czwarta część Street Fightera na komputery osobiste będzie wykorzystywała możliwości Games for Windows Live. Aplikacja stworzona przez Microsoft ma odpowiadać za rozgrywkę sieciową, organizowanie listy przyjaciół, komunikację głosową oraz osiągnięcia. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że w wersji dzieła Capcomu na PC zobaczymy nieco ładniejszą grafikę w porównaniu do edycji konsolowych.

Tekken 6 również na PSP
Tekken 6 również na PSP

Jiker, 29 kwietnia 2009, 08:50

Japończycy z firmy Namco Bandai zapowiedzieli, że Tekken 6 – najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk w historii rynku elektronicznej rozrywki – zostanie wydany nie tylko na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale także na PSP. Przenośna edycja szóstej odsłony Turnieju Żelaznej Pięści trafi do europejskich i amerykańskich sklepów.