Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2009, 13:20

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dead Risin 2 z multiplayerem, Brain Exercise na PC, wystartowała pecetowa odsłona Free Realms, zapowiedzi nowego Ace Attorney na NDS oraz Fate/Unlimited Codes na PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dead Rising 2 z multiplayerem, Brain Exercise na PC, wystartowała pecetowa odsłona Free Realms, zapowiedzi nowego Ace Attorney na NDS oraz Fate/Unlimited Codes na PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Dead Rising 2

Firma Capcom potwierdziła, że druga część gry akcji Dead Rising oferować będzie tryb rozgrywki wieloosobowej. Przygody Chucka Greena trafią do sklepów jeszcze w tym roku. Więcej informacji na temat gry dostarczy Wam wywiad z jej producentem oraz oficjalny zwiastun.

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Zimą do sklepów w Stanach Zjednoczonych, a niedługo potem także w Europie, powędruje kolejna odsłona bestsellerowej serii Ace Attorney, poinformowała firma Capcom. Wcielimy się w niej w postać adwokata Milesa Edgewortha i spróbujemy rozwiązać kilka palących spraw. Dzieło trafi wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Fate/Unlimited Codes

Kolejnym dziełem Capcom, które trafi na przenośną platformę, jest bijatyka Fate/Unlimited Codes. W grze spotkamy siedem par „mistrzów i ich uczniów”, których celem będzie zdobycie Świętego Graala. Produkcja będzie dla firmy Sony prawdziwym testem – ma być dystrybuowana wyłącznie za pośrednictwem PlayStation Store. Do jej premiery dojdzie latem, a cena ustalona została na poziomie 29,99 dolarów.

PhysX

Koncern Nvidia poinformował, że firmy 8monkey Labs (Darkest of Days), Capcom (Dark Void), GRIN (Terminator Salvation) oraz Sega wykorzystają w swych najnowszych pecetowych propozycjach technologię PhysX, odpowiedzialną za jak najlepsze odwzorowanie fizyki w grach komputerowych.

Brain Exercise with Dr. Kawashima

Już 29 maja do europejskich sklepów trafi pecetowa odsłona produkcji Brain Exercise with Dr. Kawashima. Do sprzedaży wprowadzą ją firmy Namco Bandai, będąca producentem, oraz Atari, która zdecydowała się objąć rolę dystrybutora. W ramach gry znajdzie się kilkadziesiąt różnorodnych zadań stymulujących pracę mózgu. Dzieło powstało przy współudziale znanego japońskiego neurologa, który wcześniej opracował także podobne, bestsellerowe produkty przeznaczone dla przenośnej konsoli Nintendo DS. Serwis Worthplaying opublikował właśnie wersję demonstracyjną Brain Exercise.

Free Realms

W sieci zadebiutowało darmowe MMO Free Realms, autorstwa firmy Sony Online Entertaiment. Dzieło jest przeznaczone dla młodszych fanów sieciowej rozgrywki. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu produkcji. Przypominamy, że Free Realms ma także trafić na PlayStation 3. Do premiery tejże wersji dojdzie w trzecim kwartale bieżącego roku.

Housemarque

Studio deweloperskie Housemarque, które zasłynęło z wyprodukowania ciepło przyjętej strzelaniny Super Stardust HD wydanej na PlayStation 3 w ramach PS Store, pracuje nad trzema nowymi produkcjami. Pierwszą z nich jest Rope,gra logiczna oparta na oddziaływaniach fizycznych (główną rolę odgrywa tu oczywiście lina), składająca się z około pięćdziesięciu poziomów. Zostanie wydana na PS3, być może trafi także na iPhone’a oraz do serwisów WiiWare i Xbox Live Arcade. Drugi tytuł będzie produktem na wyłączność względem konsoli PS3. Trzeci natomiast zostanie wydany na kilka platform i zostanie wydany przez jednego z największych wydawców na rynku elektronicznej rozrywki i wyląduje na półkach tradycyjnych sklepów. Kolejne szczegóły poznamy w trakcie targów E3 (2-4 czerwca) i kolońskich GamesCom (sierpień).

Mass Effect: Jacob's Story

Mass Effect: Jacob's Story to tytuł arcade’owej strzelaniny, która trafi już niedługo na iPhone’a i iPod Touch. Będzie ona stanowić pewnego rodzaju prequel do wydarzeń, jakie zostaną opowiedziane w drugiej odsłonie Mass Effect, dzieła firmy BioWare. W produkcji wcielimy się w postać Jacoba Taylora, super żołnierza dysponującego bionicznymi mocami, wraz z którym podejmiemy próbę uratowania wirtualnego świata gry. Czekamy na kolejne szczegóły.

Xbox 360

Do amerykańskich sklepów trafi w przyszłym miesiącu nowy zestaw Xbox 360 Game of the Year. W jego skład wejdzie konsola w wersji Elite oraz gry Halo 3 i Fable II. Cena została ustalona przez firmę Microsoft na poziomie 399 dolarów.

inFamous

Serwis IGN opublikował listę Trofeów, jakie będziemy mogli zdobyć w grze inFamous. Do europejskiego i polskiego debiutu dzieła ekipy Sucker Punch dojdzie już 27 maja.

Xbox Live Arcade

Serwis Xbox Live Arcade zasiliły dwie kolejne propozycje. Są nimi Banjo-Tooie, konwersja popularnej platformówki znanej z Nintendo 64 oraz Virtual On: Oratorio Tangram gra akcji traktująca o walkach potężnych mechów. Obie pozycje kosztują 1200 punktów MS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dark Void

Dead Rising 2 X360

Dead Rising 2 PS3

Lost Planet 2

Monster Hunter Freedom Unite

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Marvel vs Capcom 2

Uncharted 2: Among Thieves

Bionic Commando

InFamous

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Dark Void

Lost Planet 2

Dead Rising 2

Dead Rising 2 - rozmawiamy z producentem!

BioShock 2 Gramy!

gry