Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Darkest of Days (PC)

Darkest of Days

Dynamiczny FPS akcji, osadzony w realiach sci-fi, nawiązujący do rozmaitych wydarzeń historycznych. Wcielamy się w agenta futurystycznej organizacji KronoteK, którego zadaniem jest dbanie o to, aby żadna osoba nie zmieniła przeszłości naszej cywilizacji.

Akcji | FPP | science fiction | I wojna światowa | FPS | wojna secesyjna | podróże w czasie | strzelanki | XIX wiek

Okładka Darkest of Days (PC)

data premiery gry:

8wrz2009

X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darkest of Days to FPS, będący debiutanckim projektem studia 8Monkey Labs, należącego do firmy Phantom EFX. Wcielamy się w Alexandra Morrisa, dziewiętnastowiecznego amerykańskiego żołnierza, który tuż przed śmiercią zostaje uratowany z masakry pod Little Big Horn przez podróżnika w czasie. W rezultacie protagonista ląduje w odległej przyszłości, gdzie rozpoczyna pracę dla organizacji KronoteK, dbającej o to, aby podróżnicy w czasie nie zmieniali przeszłości.

Niestety, doszło do pewnych wydarzeń, które zmuszają Morrisa do udania się na pola bitew słynnych z przeszłości konfliktów zbrojnych, w tym wojny secesyjnej, I i II wojny światowej, a na samym końcu - do Pompejów w dniu ich zagłady. Developerzy pozwolili nam również na uczestniczenie m.in. w bitwie pod Antietamoraz w rosyjsko-niemieckim starciu pod Tannenbergiem z roku 1914.

Bezmyślna eliminacja przeciwników w kolejnych bitwach tych wiekopomnych konfrontacji militarnych nie jest jednak podstawowym celem naszych działań. W całym tym wojennym zgiełku staramy się bowiem za wszelką cenę wykonać powierzone zadania. Należy więc m.in. zadbać o to, aby kluczowe osoby (z historycznego punktu widzenia) przeżyły lub też poległy w boju, bądź też jedna strona odniosła zwycięstwo lub porażkę w danej bitwie.

W czasie rozgrywki nie brakuje rzecz jasna strzelania z historycznej broni, typowej dla danych czasów. Mamy też chasery - są to gadżety służące do ogłuszania ludzi, którzy muszą przeżyć dane wydarzenie (podczas gry otacza ich błękitna aura). Prócz przeciwników z epoki napotykamy także tak zwanych „agentów Opozycji”, którzy przybywają z odległej przyszłości, zaś nasz bohater wydaje się być celem ich łowów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 493 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Darkest of Days

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Darkest of Days

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Premiery gier w Polsce (29 marca - 4 kwietnia)
Premiery gier w Polsce (29 marca - 4 kwietnia)

wiadomość5 kwietnia 2010

W ubiegłym tygodniu swoje premiery w Polsce miały zaledwie cztery gry, wśród nich: Mount & Blade Warband i konsolowy Supreme Commander 2. Więcej nowości powinniśmy spodziewać się po Świętach.

Scenarzyści Twierdzy pracują nad filmową adaptacją Darkest of Days
Scenarzyści Twierdzy pracują nad filmową adaptacją Darkest of Days

wiadomość13 lutego 2010

Jak dotąd bazujące na grach filmy raczej nie zachwycały. Nie zraża to jednak kolejnych śmiałków. Jak donosi serwis Slashfilm, najnowszym kandydatem do przeniesienia na srebrny ekran jest strzelanka Darkest of Days.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09

wiadomość6 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fight Night Round 4, The Legend of Zelda) 4/11/09

wiadomość4 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Darkest of Days w Europie, zapowiedź dodatku DLC do Fight Night Round 4, PlayStation Network Video Delivery System jeszcze w tym miesiącu w Europie, rekordowa liczba zgłoszeń na Festiwal Gier Niezależnych 2010 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Quake Live, Cities XL, Peter Molyneux) 16/07/09

wiadomość16 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Quake Live, dodatek do Transformers: Revenge of the Fallen, data premier Cities XL, wystąpienie Petera Molynuex w trakcie GDC 2009 i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PC