Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2009, 14:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fight Night Round 4, The Legend of Zelda) 4/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Darkest of Days w Europie, zapowiedź dodatku DLC do Fight Night Round 4, PlayStation Network Video Delivery System jeszcze w tym miesiącu w Europie, rekordowa liczba zgłoszeń na Festiwal Gier Niezależnych 2010 i inne. Zapraszamy do lektury.

.„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Darkest of Days w Europie, zapowiedź dodatku DLC do Fight Night Round 4, PlayStation Network Video Delivery System jeszcze w tym miesiącu w Europie, rekordowa liczba zgłoszeń na Festiwal Gier Niezależnych 2010 i inne. Zapraszamy do lektury.

Darkest of Days

Darkest of Days w wersji na PC trafi do Europy. Prawa do wydania gry na terenie UE nabyła firma TGC. Niecodzienny FPS, w którym odwiedzamy m.in. Pompeje, bierzemy udział w legendarnej bitwie pod Little Bighorn i II wojnie światowej, został opracowany oryginalnie z myślą o pecetach i konsoli Xbox 360. Amerykański debiut obu edycji miał miejsce na początku września bieżącego roku.

Nintendo

Posiadacze Nintendo jeszcze w listopadzie otrzymają możliwość ściągania wersji demonstracyjnych niektórych gier wydawanych w ramach serwisu dystrybucji cyfrowej WiiWare. Pliki będzie można przechowywać w pamięci wewnętrznej Wii lub na kartach pamięci. Informację przekazał prezes Nintendo, Satoru Iwata.

Fight Night Round 4

W grudniu właściciele bokserskiego Fight Night Round 4 (PS3, X360) otrzymają możliwość zaopatrzenia się w kolejny dodatek DLC. W skład rozszerzenia, które będzie kosztować 9,99 dolarów lub 800 punktów MS wejdą trzej nowi bokserzy (Bernard Hopkins, Sonny Liston oraz Evander Holyfield), a także dwa tryby rozgrywki – Old School Rules i Ring Rivalries.

The Legend of Zelda

Shigeru Miyamoto zabrał głos w sprawie nowej odsłony marki The Legend of Zelda. Okazuje się, że produkcja zrobi użytek z Wii MotionPlus, przystawki do Wiimote’a, zwiększającej jego dokładność. Akcesorium wpłynie pozytywnie na system walki, przenosząc w skali 1:1 ciosy wykonywane przez gracza. Dodatkowo ułatwi ono m.in. celowanie łukiem. Nie wiadomo niestety czy nowe przygody Linka będą wymagać MotionPlus, czy będzie to jedynie opcja.

Smoking Gun Interactive

W sieci opublikowany został komiks X, autorstwa studia Smoking Gun Interactive i pisarza Douglasa Rushkoffa. Stanowi on wprowadzenie do nowej gry SGI – firmy, która została założona przez weteranów rynku gier, w tym byłych pracowników studia Relic Entertainment. Na temat produkcji nie wiemy póki co nic – premiera X zwiastuje jednak, że już niedługo ujawnione zostaną pierwsze szczegóły.

For the Glory: A Europa Universalis Game

Historyczna strategia For the Glory: A Europa Universalis Game osiagnęła fazę złota, co oznaczona, że studio Crystal Empire Games ukończyło nad nią prace. Produkcja trafi do sklepów w Europie 10 listopada. Wydawcą jest Paradox Interactive. Gra nie ma polskiego dystrybutora.

PlayStation Network Video Delivery Service

Firma Sony poinformowała, że europejska wersja PlayStation Network Video Delivery Service wystartuje jeszcze w listopadzie (w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii). Serwis umożliwi wypożyczanie lub kupowanie filmów za opłatą (w najwyższej możliwej jakości) i ściąganie ich na dysk PlayStation 3 lub pamięć PSP. Na starcie system oferować będzie takie tytuły, jak: Transformers: Revenge of the Fallen, Harry Potter and the Half-Blood Prince, Ice Age: Dawn of the Dinosaurs, Hannah Montana: The Movie, Bruno, Angels & Demons, Casino Royale, Crank 2: High Voltage oraz The Hills Have Eyes.

Battlefield: Bad Company 2

Jeszcze w tym tygodniu Electronic Arts podzieli się z nami szczegółami na temat beta-testów strzelaniny Battlefield: Bad Company 2. Przypominamy, że pełna wersja zostanie wydana w marcu 2010 roku w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

Festiwal Gier Niezależnych 2010

Dwunasty Festiwal Gier Niezależnych będzie rekordowy pod względem liczby gier, które po raz kolejny będą się ubiegać o miano najlepszych niezależnych produkcji. Do konkursu zgłoszono aż 306 pozycji. Zwycięzców poznamy w marcu przyszłego roku, podczas Game Developers Conference. Szczegóły na temat Festiwalu znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Fuzzums

Reksio: Miasto Sekretów

Rubik's Puzzle Galaxy: Rush

Shattered Horizon

Global Agenda

Bakugan: Battle Brawlers

City Bus Simulator 2010

Kenka Bancho: Badass Rumble

God of War Collection

Need for Speed: Nitro DS

Need for Speed: Nitro Wii

Planet Alcatraz

Dead to Rights: Retribution

Maximillian and the Rise of the Mutant Mudds

Dragon Age: Początek

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Star Wars: The Old Republic

Microsoft Train Simulator 2

Ben 10: Alien Force - Vilgax Attacks PS2

Ben 10: Alien Force - Vilgax Attacks PSP

Playmobil Pirates

For The Glory

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Shattered Horizon

Pro Evolution Soccer 2010

Bayonetta - Z dziennika dewelopera #1

Tekken 6 - Z dziennika dewelopera #1

Recenzja Borderlands video recenzja

Gramy w Dragon Age - walka, magia, miłość Gramy!

Star Trek Online

gry