Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka For The Glory (PC)

For The Glory PC

Opracowana przez studio Crystal Empire Games gra strategiczna, stworzona w oparciu o fanowską modyfikację Europa Universalis II firmy Paradox zatytułowaną AGCEEP (Alternative Grand Campaign / Event Exchange Project).

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka For The Glory (PC)

data premiery gry w wersji PC:

10listopada2009

For the Glory jest tytułem należącym do serii Europa Universalis, opracowanym przez studio Crystal Empire Games. Stworzono go w oparciu o bardzo popularną modyfikację fanowską przeznaczoną do części drugiej cyklu - AGCEEP (Alternative Grand Campaign / Event Exchange Project), która rozszerzała możliwości oryginalnej gry o szereg nowych wydarzeń historycznych, alternatywną kampanię oraz przeróżne zmiany mające na celu podniesienie autentyczności zabawy.

Gra oferuje możliwość objęcia rządów w jednym z ponad 180 krajów na przestrzeni 400 lat (w okresie 1419-1819). Zajmujemy się każdym aspektem funkcjonowania państwa, polityką wewnętrzną i zewnętrzną, gospodarką, dyplomacją, konfliktami militarnymi itd. Czy postanowimy wzmacniać nasze imperium pokojowo poprzez handel i rozwój ekonomiczny, czy też poprzez ekspansję, na drodze agresywnej dyplomacji i konfliktów zbrojnych – zależy tylko od nas. Nie jesteśmy tym samym w żadnej mierze zobowiązani do podążania wyznaczoną ścieżką historii, więc gdy nadarzy się sprzyjająca nam okazja możemy ją pochwycić, pisząc tym samym nowe dzieje świata. Rozgrywkę dodatkowo urozmaica około 10 tysięcy przeróżnych wydarzeń historycznych, które mają wpływ na przebieg wydarzeń oraz rozwój naszego państwa.

W porównaniu do gry Europa Universalis II zmodernizowano interfejs użytkownika i wprowadzono szereg poprawek mających na celu usprawnienie całej rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe For The Glory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe For The Glory

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 266 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 2 MB, 1 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fight Night Round 4, The Legend of Zelda) 4/11/09

wiadomość4 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Darkest of Days w Europie, zapowiedź dodatku DLC do Fight Night Round 4, PlayStation Network Video Delivery System jeszcze w tym miesiącu w Europie, rekordowa liczba zgłoszeń na Festiwal Gier Niezależnych 2010 i inne. Zapraszamy do lektury.