Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Shattered Horizon (PC)
OkładkaShattered Horizon (PC)

Shattered Horizon PC

Shattered Horizon to osadzona w klimatach space opery pierwszoosobowa strzelanina przeznaczona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej. Gra jest debiutancką produkcją fińskiego studia Futuremark Games.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shattered Horizon Premiera PC

4listopada2009

pudełko PL

18kwietnia2011

producent: Futuremark wydawca: Futuremark wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shattered Horizon to pierwsza produkcja studia Futuremark Games, developerskiego oddziału twórców programu 3DMark. Gra przeznaczona do rozgrywek multiplayer, reprezentuje gatunek pierwszoosobowych shooterów. Akcja Shattered Horizon osadzona została w klimatach rodem z SF. Podczas prac wykopaliskowych na Księżycu, zdarzył się nieprzewidziany wypadek - nastąpiła eksplozja, w wyniku której przestrzeń wokół Ziemi wypełniła się ogromną ilością kosmicznego "gruzu" bogatego w niezbędne do egzystencji surowce. O te drogocenne "resztki" toczą walkę pozostali przy życiu górnicy oraz astronauci i naukowcy uwięzieni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Powrót na Ziemię jest niemożliwy z powodu szczątków kosmicznych dryfujących wokół planety, konflikt zamienia się więc w walkę na śmierć i życie.

Elementem wyróżniającym Shattered Horizon z grona FPSów jest zerowa grawitacja, w której toczą się walki. Gra charakteryzuje się całkowitą wolnością przemieszczania się, jak również prostym i intuicyjnym sterowaniem. Otoczenie wymusza stosowanie specjalnych strategii i taktyk, nieznanych wcześniej z gier oferujących "normalną" grawitację. Shattered Horizon oferuje również zapierającą dech w piersiach grafikę i efekty wizualne, jednak jak zapewniają twórcy, również gracze niedysponujący "potężnymi" komputerami mogą rozkoszować się rozgrywką, choć oczywiście bez graficznych fajerwerków.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 32  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shattered Horizon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Shattered Horizon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Quad Q6000
  • karta grafiki 512 MB RAM (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 2 GB RAM
  • 1.5 GB HDD
  • Windows Vista/7