Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2010, 13:05

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do BioShock 2, Shattered Horizon, Tropico 3 i Dead to Rights: Retribution, dacie premiery Rocket Knighta, demie UFC Undisputed 2010, a także modyfikacjado S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do BioShock 2, Shattered Horizon, Tropico 3 i Dead to Rights: Retribution, dacie premiery Rocket Knighta, demie UFC Undisputed 2010, a także modyfikacjach do S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapraszamy do lektury.

BioShock 2

Firma 2K Games poinformowała, że drugi dodatek do gry akcji BioShock 2Rapture Metro Pack – nie zadebiutuje zgodnie z planem, czyli pod koniec przyszłego tygodnia. Nowy termin premiery zostanie ogłoszony wkrótce. W jego ramach ujętych zostanie sześć map, dwie maski (personalizacja postaci), dostęp do opcji Rebirth, tryb rozgrywki Kill ‘Em Kindly oraz trzy nowe Osiągnięcia. Ponadto instalacja dodatku związana będzie z kolejnym podniesieniem maksymalnego poziomu doświadczenia. Z uwagi na obecność nowych map, cena Rapture Metro ustalona została na poziomie 800 punktów MS.

Rocket Knight

Wznowienie klasycznej platformówki 2,5D Rocket Knight trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live Arcade i PlayStation Network odpowiednio 12 oraz 18 maja. Nieco później przygody rycerza Sparkstera zawitają do oferty Steama. Przedstawiciele Konami oznajmili, że ceny poszczególnych wersji zostaną ujawnione w niedalekiej przyszłości.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10 - ilustracja #1

Mega Man

Firma Capcom złożyła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację nowego znaku towarowegoMega Man Universe. Być może chodzi tu o produkcję na Xboksa 360, robiącą użytek z kontrolera Natal, o której Keiji Inafune z Capcom – pomysłodawca Mega-Mana – powiedział, że „zapowiada się ekscytująco ”.

The Last Story

Z informacji ujawnionych w najnowszym numerze Famitsu wynika, że fabuła The Last Story – nowa gra jRPG studia Mistwalker oraz Hironobu Sakaguchiego przeznaczona Wii – osadzona zostanie w uniwersum przywodzącym na myśl epokę średniowiecza, wolnym od futurystycznych rozwiązań. Spora część historii będzie się dziać w Ruli – głównym mieście wirtualnego świata wykreowanego przez twórców Blue Dragon oraz Lost Odyssey. Walki z przeciwnikami odbywać się będą w czasie rzeczywistym. Produkcja zadebiutuje w Japonii pod koniec bieżącego roku.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10 - ilustracja #2

Shattered Horizon

Firma Futuremark Games Studios ujawniła, że Firepower – drugi dodatek DLC do strzelaniny Shattered Horizon – zostanie udostępniony 5 maja i związku z tym faktem, opublikowała w Sieci nowy zwiastun gry. W skład rozszerzenia wejdą nowe rodzaje broni oraz granatów. Na łamach oficjalnej strony internetowej gry prezentowane będą systematycznie kolejne z nich.

Dead to Rights: Retribution

DLC otrzyma także Dead to Rights: Retribution (X360, PS3), wydane na europejskim rynku przed pięcioma dniami. Dodatek o nazwie GAC Pack zostanie udostępniony 1 czerwca. Będą go współtworzyć dwa nowe tryby rozgrywki oraz zawartość dostępna wcześniej wyłącznie dla osób, które zakupiły grę w systemie przedpremierowym. W opcji Riot Control gracz stanie w szrankami z kolejnymi falami coraz trudniejszych przeciwników, z kolei w Assault on the 87th Precinct wcieli się w jednego z przestępców (trzy klasy postaci, m.in. snajper i mięśniak). Dodatek będzie kosztować 400 punktów MS/4,99 dolary.

Tropico 3

Absolute Power – rozszerzenie do pecetowej wersji strategii Tropico 3, mające trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu – najprawdopodobniej nie zostanie wydane w wersji na Xboksa 360. Przedstawiciele wydawcy, firmy Kalypso Media, skupiają się obecnie na premierze edycji PC, pomijając zupełnie kwestię konwersji na konsolę Microsoftu.

ModNation Racer

Osoby, które zakupią grę wyścigową ModNation Racer przedpremierowo lub w dniu debiutu (25 maja) otrzymają dostęp do specjalnego bonusu. Będzie nim nowy bohater – Sackboy, znany powszechnie jako maskotka LittleBigPlanet. Więcej informacji na temat promocji przeczytacie na oficjalnym blogu PlayStation.

UFC Undisputed 2010

Firma THQ poinformowała, że wersja demonstracyjna gry walki UFC Undisputed 2010 zostanie udostępniona już jutro w ramach Xbox Live i PlayStation Network. W jej ramach otrzymamy szansę wcielenia się w Mauricio „Shogun” Rua, Lyoto „The Dragon” Machidę, Rashada „Sugar” Evansa oraz Quintona „Rampage” Jacksona i przetestowania trybów Exhibition oraz Tournament. Aby je pobrać musicie być jednak członkami społeczności UFC Undisputed 2010 oraz posiadaczami jednorazowych kodów, których wysyłka rozpoczęła się kilkanaście godzin temu. Premiera pełnej wersji gry nastąpi 28 maja.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10 - ilustracja #3

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Pavel 'artistpavel' Dolgov, członek społeczności modderskiej S.T.A.L.K.E.R.-a, rozpoczął pracę nad modyfikacją „Complete Mod” do ostatniej odsłony serii, czyli Call of Pripyat. Jednocześnie udostępnił nową wersję moda Clear Sky Complete.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Nail'd

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Singularity - Manufacturing

Gramy w Splinter Cell: Conviction na PC Gramy!

Gramy w Lost Planet 2 Gramy!

Doom Starców - Prince of Persia video magazyn

Shattered Horizon - Firepower

Darkstar One: Broken Alliance

Halo: Reach - Birth of a Spartan

gry