Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tropico 3: Absolute Power (PC)
OkładkaTropico 3: Absolute Power (PC)

Tropico 3: Władza Absolutna PC

Tropico 3: Absolute Power

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w roku 2009 gry strategicznej Tropico 3, której przygotowanie powierzono ekipie węgierskiego studia Haemimont Games.

To jest dodatek do gry Tropico 3.

Strategiczne | ekonomiczne | zimna wojna | budowa miasta

Tropico 3: Władza Absolutna Premiera PC

12maja2010

pudełko PL

15kwietnia2011

producent: Haemimont Games wydawca: Kalypso Media wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tropico 3: Władza Absolutna

Age of Empires III

Anno 1404

Republika: Rewolucja

Tropico 3: Absolute Power to pierwsze rozszerzenie do gry strategiczno-ekonomicznej Tropico 3, w skład którego wchodzi zupełnie nowa kampania single player. Istotne jest to, że wymaga ono od gracza posiadania podstawowej edycji Tropico 3, wydanej na przełomie września i października 2009 roku.

Nowa kampania, podzielona została na dziesięć zróżnicowanych misji. Stworzoną wokół nich historię twórcy osadzili na odseparowanej mapie, składającej się z dziesięciu wysp. W dodatku budując swoją własną republikę możemy wykorzystać szereg niedostępnych wcześniej budynków oraz sześć nowych struktur, wpływając w ten sposób na wygląd otoczenia.

Wcielając się w rolę dyktatora w Absolute Power uzyskujemy również dostęp do nowego rodzaju dekretów, tzw. „Megalomania Edicts”. Wprowadzając je w życie demonstrujemy swą siłę – stawiamy potężne statuy ze złota, organizujemy festiwal swojego imienia, a także wprowadzamy do obiegu własną walutę. W budowaniu potęgi pomaga nam również nowa frakcja Lojalistów. Są to oczywiście najbardziej oddani zwolennicy, pragnący przede wszystkim uczynić gracza dożywotnim dyktatorem, posiadającym własne posągi na rogu każdej ulicy.

W ramach dodatku twórcy udostępnili cztery nowe awatary do wyboru (po dwa męskie i żeńskie), dziesiątki upiększeń dla dyktatorskiego pałacu, większą liczbę radiowych ogłoszeń przedstawiających w dokładniejszy sposób sytuację na wyspie, a także drugi typ dróg dla terenów wiejskich (gravel roads). Trudna sytuacja na wyspie i spadek zaufania ze strony poszczególnych frakcji doprowadza z kolei do szeregu nowych katastrof, których zażegnanie jest teraz trudniejsze, aniżeli w podstawowej wersji gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Tropico 3: Władza Absolutna cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tropico 3: Władza Absolutna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tropico 3: Władza Absolutna Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7