Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tropico 3: Absolute Power (PC)

Tropico 3: Władza Absolutna PC

Tropico 3: Absolute Power

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w roku 2009 gry strategicznej Tropico 3, której przygotowanie powierzono ekipie węgierskiego studia Haemimont Games.

To jest dodatek do gry Tropico 3.

Strategiczne | ekonomiczne | zimna wojna | budowa miasta

PC Windows
Okładka Tropico 3: Absolute Power (PC)

producent: Haemimont Games

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja2010

15kwietnia2011

pudełko PL

Tropico 3: Absolute Power to pierwsze rozszerzenie do gry strategiczno-ekonomicznej Tropico 3, w skład którego wchodzi zupełnie nowa kampania single player. Istotne jest to, że wymaga ono od gracza posiadania podstawowej edycji Tropico 3, wydanej na przełomie września i października 2009 roku.

Nowa kampania, podzielona została na dziesięć zróżnicowanych misji. Stworzoną wokół nich historię twórcy osadzili na odseparowanej mapie, składającej się z dziesięciu wysp. W dodatku budując swoją własną republikę możemy wykorzystać szereg niedostępnych wcześniej budynków oraz sześć nowych struktur, wpływając w ten sposób na wygląd otoczenia.

Wcielając się w rolę dyktatora w Absolute Power uzyskujemy również dostęp do nowego rodzaju dekretów, tzw. „Megalomania Edicts”. Wprowadzając je w życie demonstrujemy swą siłę – stawiamy potężne statuy ze złota, organizujemy festiwal swojego imienia, a także wprowadzamy do obiegu własną walutę. W budowaniu potęgi pomaga nam również nowa frakcja Lojalistów. Są to oczywiście najbardziej oddani zwolennicy, pragnący przede wszystkim uczynić gracza dożywotnim dyktatorem, posiadającym własne posągi na rogu każdej ulicy.

W ramach dodatku twórcy udostępnili cztery nowe awatary do wyboru (po dwa męskie i żeńskie), dziesiątki upiększeń dla dyktatorskiego pałacu, większą liczbę radiowych ogłoszeń przedstawiających w dokładniejszy sposób sytuację na wyspie, a także drugi typ dróg dla terenów wiejskich (gravel roads). Trudna sytuacja na wyspie i spadek zaufania ze strony poszczególnych frakcji doprowadza z kolei do szeregu nowych katastrof, których zażegnanie jest teraz trudniejsze, aniżeli w podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Tropico 3: Władza Absolutna

Klasyfikacja PEGI Tropico 3: Władza Absolutna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tropico 3: Władza Absolutna

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.5 GHz, 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (The Evil Within, Starbound, Avernum 2: Crystal Souls) 4/9/14
Wieści ze świata (The Evil Within, Starbound, Avernum 2: Crystal Souls) 4/9/14

wiadomość4 września 2014

Dziś piszemy m.in. o europejskiej dacie premiery The Evil Within, pracach nad grą Starbound oraz zapowiedzi Avernum 2: Crystal Souls. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tropico 4 zapowiedziane
Tropico 4 zapowiedziane

wiadomość13 sierpnia 2010

Dla wielbicieli strategii ekonomicznych mamy dzisiaj dobre wieści. W niecały rok po premierze trzeciej części Tropico, deweloper, studio Haemimont Games potwierdził, że prowadzone są prace nad „czwórką”. Nowa część serii, która pozwala nam wcielić się w przywódcę własnego państwa, trafi do posiadaczy komputerów w drugim kwartale 2011 roku.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10
Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10

wiadomość28 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do BioShock 2, Shattered Horizon, Tropico 3 i Dead to Rights: Retribution, dacie premiery Rocket Knighta, demie UFC Undisputed 2010, a także modyfikacjado S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano pierwsze rozszerzenie do Tropico 3
Zapowiedziano pierwsze rozszerzenie do Tropico 3

wiadomość1 marca 2010

Latem bieżącego roku powrócimy na tropikalną wyspę, by po raz kolejny objąć kontrolę nad bananową republiką w grze Tropico 3. Stanie się to możliwe dzięki pierwszemu, oficjalnemu rozszerzeniu do dzieła bułgarskiego studia Haemimont Games, o tytule Absolute Power.