Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Republic: The Revolution (PC)
OkładkaRepublic: The Revolution (PC)

Republika: Rewolucja PC

Republic: The Revolution

Republika: Rewolucja to rozbudowana strategia ekonomiczna, która pozwala wcielić się w rolę polityka, pragnącego doprowadzić biedną, poradziecką republikę Novistrana do rozkwitu. Zadaniem gracza jest m.in.

Symulacje | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Republika: Rewolucja Premiera PC

26sierpnia2003

pudełko PL

19września2003

producent: Elixir Studios wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Republika: Rewolucja

Age of Empires III

Anno 1404

Tropico 3

Republic: The Revolution to rozbudowana gra strategiczno-ekonomiczna. Akcja tego tytułu toczy się w republice Novistrana. Novistrana od dziesięcioleci zarządzana jest przez dyktatora, który nie zważa na dobro państwa, tylko dba tylko o własne interesy. W kraju szerzy się korupcja, siły prezydenta republiki tłumią wszelkie przejawy buntu, a w miastach roi się od tak zwanych wtyczek, które dla osiągnięcia politycznego sukcesu wydałyby nawet na swoją rodzinę. Całe państwo jest na skraju bankructwa, bo znaczna część budżetu tracona jest na hazard, będący jednym z wielu hobby dyktatora. Gracz wciela się w młodego polityka. Państwo odebrało mu wszystko - rodzinę, pracę, perspektywy na przyszłość. Pozostała mu tylko zemsta. Jego życiowym marzeniem stało się obalenie dyktatora i całego chorego systemu, który doprowadził do takiej sytuacji w Novistrani. Zadaniem gracza jest stopniowe obejmowanie kontroli nad wybranymi miastami Novistrany. Jeśli uda mu się przejąć władzę, osiągnie zwycięstwo i zdetronizuje obecnego prezydenta.

Zabawę zaczynamy od kompletnego zera. Nie mamy żadnych przyjaciół, poparcia, ludzie nie wiedzą o naszym istnieniu. Trzeba to wszystko zmienić. Oczywiście nie dochodzimy do tego błyskawicznie. Pierwsze kroki opierają się na poznaniu potrzeb mieszkańców, wybadaniu okolicy, przygotowaniu określonych działań, które zezwolą na śmielsze posunięcia w przyszłości. Nie można się zbytnio śpieszyć ani ujawniać. Inne frakcje polityczne (w sumie siedem) tylko czekają na swoją okazję, nie można również zapomnieć o wspomnianych już szpiegach dyktatora, którzy wszelkie przejawy niesubordynacji i prób tworzenia niezależnych partii tłumią w zarodku. Pewnym jest też, że nie dojdziemy do wszystkiego sami. W naszych wysiłkach pomogą nam zatrudniani pracownicy, specjalizujący się w różnych profesjach - mogą to być zarówno generałowie, gwiazdy telewizyjne lub też arcybiskupi. Mamy również wielkie możliwości w dziedzinie działań politycznych, ekonomicznych oraz propagandowych. Do repertuaru tych działań należą też takie, które uznawane są za nielegalne jak np. zamachy.

Gra posiada dobry, trójwymiarowy engine graficzny, który może wygenerować setki tysięcy postaci. W czasie rozgrywki zobaczymy trzy miasta, w których toczy się życie, dzieci idą do szkoły, ludzie pracują, ogólnie wszyscy mieszkańcy posiadają własne, indywidualne życie. Za realistyczne zachowanie się tych osób odpowiadają złożone procedury A.I. Twórcą Republic: The Revolution jest Demis Hassabis, człowiek, który współtworzył Theme Park.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 386 głosów czytelników.

Republika: Rewolucja cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Republika: Rewolucja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Republika: Rewolucja Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D (min. GeForce 4)