Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360
Okładka nail'd (PC)

nail'd

Niezwykle szybkie wyścigi quadów oraz motocykli prosto od autorów Call of Juarez i Xpand Rally. W grze otrzymujemy do dyspozycji kilkanaście zróżnicowanych maszyn, którymi jesteśmy w stanie pokonać każdą z przygotowanych przez twórców tras w dowolny sposób.

Wyścigi | off-road | motocyklowe | polskie | quady | rajdy

Okładka nail'd (PC)

data premiery gry:

30lis2010

X360 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nail’d to gra wyścigowa, w której przejmujemy kontrolę nad quadem lub motocyklem i mkniemy z ogromną prędkością w kierunku mety. Produkcja została opracowana przez polską firmę Techland, mającą w dorobku m.in. serie Call of Juarez, FIM Speedway Grand Prix i Xpand Rally.

Nail’d jest kolejnym przedstawicielem gatunku zręcznościowych wyścigów, przywodzącym na myśl Pure oraz cykl MX vs. ATV. W grze otrzymujemy do dyspozycji kilkanaście zróżnicowanych maszyn, którymi jesteśmy w stanie pokonać każdą z przygotowanych przez twórców tras. Te ostatnie – obok prędkości – stanowią największą atrakcję Nail’d. Nie dość, że skonstruowano je tak, aby umożliwiały jak najefektowniejsze przejazdy, to jeszcze w zdecydowanej mierze ich budowa zachęca do korzystania z mnóstwa skrótów i dróg alternatywnych.

Alternatywnych rozwiązań na trasach jest tak dużo, że autorzy zostali zmuszeni zrezygnować z mini mapy, ponieważ nie byłaby ona wystarczająco czytelna. W zamian zaoferowali nieco inny system orientacji w terenie. W dolnej części ekranu zamieszczona została informacja na temat odległości dzielącej nas od mety. Dzięki temu zabiegowi każdy przejazd może być unikalny, co wynika z chęci wyszukiwania coraz to lepszej drogi do celu.

Trasy zostały wypełnione potężnymi skoczniami, przeszkodami, a także różnego rodzaju zdarzeniami (w stylu spadających głazów, lądujących Boeingów, pił mechanicznych, dewastujących otoczenie trąb powietrznych itp.), co sprawia, że rywalizacja nie ma zbyt wiele wspólnego z realizmem.

Nail’d zostało podzielone na kilka standardowych trybów rozgrywki. Znalazła się wśród nich Kariera, Czasówka, a także opcja rozgrywki wieloosobowej (przez Sieć, przy jednoczesnej rywalizacji dwunastu osób). W produkcji Techlandu zawarto także kilka ciekawych dodatków urozmaicających zabawę, w tym ranking najlepszych graczy, rozbudowany system powtórek, a także możliwość wglądu do statystyk w czasie wgrywania się kolejnych wyścigów.

W grze zawarty został standardowy dla tego typu gier pasek dopalacza, zwiększający maksymalną prędkość quada lub motocykla. Jego ładowanie odbywa się poprzez wykonywanie prostych trików. Twórcy zdecydowali się również na wprowadzenie do Nail’d możliwości wpłynięcia na wygląd kierowcy oraz jego maszyny, którą można dodatkowo tuningować (wymiana zawieszenia, inna odmiana opon, zmodyfikowany układ wydechowy itp.). Poszczególne opcje oraz dodatki odblokowywane są w miarę postępów w trybach single oraz multiplayer.

Nail’d napędzane jest silnikiem graficznym Chrome Engine, na bazie którego zaprojektowano również Call of Juarez: Więzy Krwi. Zapewnia on nie tylko wysokiej jakości oprawę graficzną (w tym piękne widoki), ale również odpowiednią fizykę świata gry. Silnik dopuszcza całkowite zniszczenia pojazdów, a także oferuje zmienne warunki pogodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 959 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 249 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do nail'd

Wymagania wiekowe nail'd

12+

Wymagania sprzętowe nail'd

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
nail'd - recenzja gry
nail'd - recenzja gry

Recenzja 8 grudnia 2010, 08:41

Wrażenie ogromnych prędkości jest dodatkowo potęgowane przez łatwo regenerujący się i często dostępny dopalacz, dzięki któremu quady i motocykle przemieszczają się jeszcze szybciej i latają jeszcze dalej. Bardzo spodobało mi się to, że do charakteru rozgrywki niemal idealnie dopasowana została częstotliwość i uciążliwość występowania wypadków. Mniejsze zderzenia nie mają większego wpływu na naszą dalszą jazdę i dopiero większe dzwony czy wypadnięcia z trasy po nieudanych skokach powodują konieczność odczekania na respawn. Co ważniejsze, przeciwnicy nie jeżdżą jak boty i również popełniają błędy, w rezultacie czego nawet po kilku restartach możliwe jest dotarcie do linii mety na pierwszym miejscu. Konkurentom możemy zresztą nieśmiało pomagać w wypadaniu z trasy, ale szkoda, że producent nie dodał specjalnych opcji zarezerwowanych dla zwolenników mniej sportowego zachowania. W grze zupełnie niepotrzebnie zawarto za to funkcję przechylania się na maszynie celem zmiany jej środka ciężkości. Czasu na tego typu korekty zazwyczaj nie ma i jedynym wyjątkiem może tu być chęć doprowadzania do idealnych lądowań.

X360
PS3
PC