Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2010, 08:14

autor: Jiker

Pecetowa odsłona nail'd debiutuje na polskim rynku

Dziś na polskim rynku debiutuje oficjalnie zręcznościowa gra wyścigowa nail’d, wyprodukowana przez wrocławskie studio Techland (w dorobku m.in. serie Xpand Rally i Call of Juarez). Na półki sklepowe trafia jednak wyłącznie jej pecetowa odsłona – edycje konsolowe zadebiutują u nas dopiero na początku przyszłego roku.

Dziś na polskim rynku debiutuje oficjalnie dobrze przyjęta na amerykańskim rynku, zręcznościowa gra wyścigowa nail’d, wyprodukowana przez wrocławskie studio Techland (w dorobku m.in. serie Xpand Rally i Call of Juarez). Na półki sklepowe trafia jednak wyłącznie jej pecetowa odsłona – edycje konsolowe zadebiutują u nas dopiero na początku przyszłego roku.

Pecetowa odsłona nail'd debiutuje na polskim rynku - ilustracja #1

Nail’d na PC dostępne jest w naszym kraju za sugerowaną cenę detaliczną 89,90 złotych, w pełnej polskiej wersji językowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby produkcję zakupić za kwotę zdecydowanie bardziej atrakcyjną. Ofertę odpowiednią pod tym względem znajdziecie m.in. w Sklepie Gry-OnLine.

Edycje konsolowe nail’d, które na rynku amerykańskim zadebiutowały bez problemów, w Polsce zostaną wydane dopiero na początku 2011 roku. Najprawdopodobniej na taki ruch nie pozwoliła firma Deep Silver, wydawca produkcji. Podejrzewamy, iż uznała ona, że wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3 powinny trafić do sprzedaży w tym samym czasie, co w pozostałych krajach Europy.

Pecetowa odsłona nail'd debiutuje na polskim rynku - ilustracja #2

W nail’d gracze biorą udział w ekstremalnych wyścigach, przejmując kontrolę nad quadami bądź motocyklami. Gra podejmuje zatem temat znany doskonale z takich produkcji, jak Pure lub MX vs. ATV. W przeciwieństwie jednak do gier firm Black Rock Studio oraz Rainbow, twórcy z Techlandu porzucili wszelkie ograniczenia wynikające z chęci nawiązania do rzeczywistości, serwując nam wyścigi niemal w każdym aspekcie naginające prawa fizyki.

W grze bierzemy udział w serii turniejów, rozgrywanych w czterech otoczeniach (parku narodowym Yosemite, bezdrożach Arizony, w skalistych Andach oraz rejonach śródziemnomorskich). Główne cechy produkcji to ogromna prędkość i duże tempo akcji, z którym wiąże się m.in. dynamiczna rywalizacja przeplatana niezwykle dalekimi skokami. W grze znalazł się również sieciowy tryb multiplayer, pozwalający rywalizować 12 osobom jednocześnie (z uwzględnieniem rankingów najlepszych graczy).

Pecetowa odsłona nail'd debiutuje na polskim rynku - ilustracja #3

Produkcja posiada również energetyzującą ścieżkę dźwiękową. Wśród utworów znalazły się kompozycje takich kapel, jak Slipknot, Rise Against oraz Queens of the Stone Age. Na koniec chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na wymagania sprzętowe nail’d:

  • System operacyjny: Windows XP (SP3)/ Windows Vista (SP1)/ Windows 7
  • Procesor: Pentium IV 3.2 GHz lub AMD Athlon 64 3500+
  • Pamięć: 1 GB RAM (Windows XP), 2 GB RAM (Windows Vista/ Windows 7)
  • Karta grafiki: 256 MB DirectX 10.0 lub DirectX 9.0c, Shader Model 3.0
  • Dysk twardy: 4 GB wolnego miejsca
  • Stałe połączenie z Internetem