Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PCPS3
Okładka Grand Raid Offroad (X360)

Grand Raid Offroad

Grand Raid Offroad to wyścigi samochodów terenowych, zrealizowane przez francuskie studio Asobo. Gra pozwala wybrać nam jeden spośród trzydziestu pojazdów z napędem na cztery koła i pozwiedzać bezdroża sześciu światów, zlokalizowanych w różnych warunkach klimatycznych (np.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Grand Raid Offroad (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Raid Offroad to wyścigi samochodów terenowych, zrealizowane przez francuskie studio Asobo. Gra pozwala wybrać nam jeden spośród trzydziestu pojazdów z napędem na cztery koła i pozwiedzać bezdroża sześciu światów, zlokalizowanych w różnych warunkach klimatycznych (np. pustynie, dorzecza, czy góry).

Do dyspozycji oddano nam 10 tysięcy kilometrów kwadratowych terenu, bez wytyczonych tras i innych tego typu ograniczeń. W Grand Raid Offroad można jeździć – dosłownie - gdziekolwiek się chce. Gra zaskakuje solidną, fotorealistyczną grafiką, bogatą w różnorakie elementy terenu, charakterystyczne dla danego klimatu. Ponadto, warunki pogodowe, generowane losowo w czasie rzeczywistym, mogą zamienić bezchmurne niebo w okropną ulewę, a suche dotąd drogi, w błotnisty koszmar. Każdy samochód określony jest niezwykle bogatą siatką uszkodzeń, co nie tylko zwiększa wrażenia wizualne, ale ma też istotny wpływ na dalszą jazdę po wypadku.

Grand Raid Offroad oferuje kilka trybów rozgrywki, zarówno dla jednego, jak i wielu graczy. Najważniejszy jest oczywiście rajd, polegający na pokonanie odległości z punktu A, do punktu B, w sposób ustalony przez gracza. Oprócz tego, mamy także odmianę Capture the Flag, podzieloną tutaj na dwie mini-gry: Catch the Flag i Keep the Flag, oraz widowiskowy tryb Stunt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grand Raid Offroad

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Grand Raid Offroad

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Developing Grand Raid Offroad wstrzymano, aby poświęcić się czemu innemu

wiadomość18 czerwca 2006

Już wkrótce francuskie studio Asobo ukończy pracę nad grą dla PC i PS2, opartą na kanwie nadchodzącego filmu animowanego pt. Garfield's A Tail of Two Kitties (polska nazwa brzmi Garfield 2). Developerzy z Bordeaux realizowali dotąd także jeszcze jeden projekt elektroniczno-rozrywkowy, czyli wyścigi samochodów terenowych Grand Raid Offroad. Plany uległy jednakże zmianie.

Grand Raid Offroad - 10 tysięcy kilometrów kwadratowych swobody
Grand Raid Offroad - 10 tysięcy kilometrów kwadratowych swobody

wiadomość11 lutego 2004

Grand Raid Offroad to nowa gra firmy Asobo, podejmująca temat wyścigów samochodów terenowych w sześciu, odmiennych klimatycznie światach. Rzeczą odróżniającą ją od innych programów tego typu, będzie całkowita swoboda w podróżowaniu. Do dyspozycji gracza oddano około 10 tys. metrów kwadratowych terenu, bez wyznaczonych tras. Tylko od nas będzie więc zależeć, jaką drogę do celu obierzemy i czy pozwoli nam ona pokonać przeciwników.

PC
PS3
X360