Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Quady

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce quady ułożone według popularności.

PC
PC Windows14
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 46Sony PlayStation 311Sony PlayStation 25
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable5
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE7Microsoft Xbox 3607Microsoft Xbox1
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2Nintendo Wii2Nintendo DS3
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi31
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Overpass
Overpass

Wyścigi 27 lutego 2020

Gra wyścigowa, w której siadamy za kierownicą samochodu terenowego lub quada. Overpass oferuje kilkadziesiąt odmiennych pojazdów i tras, a także realistyczny model jazdy. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Zordix Racing, a wydała go firma Bigben Interactive.

PCPS4XONESwitch

Dakar 18
Dakar 18

Wyścigi 25 września 2018

Gra wyścigowa traktująca o słynnym rajdzie Dakar. W trakcie zabawy w Dakar 18 zasiadamy za sterami jednego z pięciu rodzajów pojazdów (mowa o ciężarówkach, samochodach terenowych, motocyklach, quadach oraz maszynach typu UTV), walcząc o zwycięstwo na czternastu odcinkach specjalnych ulokowanych na terenie Peru, Boliwii oraz Argentyny. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania przez Internet lub na podzielonym ekranie.

PCPS4XONE

MX vs. ATV Reflex
MX vs. ATV Reflex

Wyścigi 1 grudnia 2009

MX vs. ATV Reflex to gra wyścigowa stworzona z myślą o miłośnikach jazdy w ciężkim terenie. Gracze mogą wziąć udział w widowiskowej rywalizacji motocykli, quadów, pojazdów buggy a nawet potężnych ciężarówek ścigających się na pełnych błota, piasku, żwiru i śniegu trasach. Zadaniem uczestników jest jednak nie tylko szybkie dotarcie do mety, ale również wykonanie spektakularnych ewolucji na swoich maszynach. Deweloperzy ze studia Rainbow Studios zadbali m.in. o możliwość zmagań w trybie wieloosobowym za pośrednictwem sieci LAN lub Internet.

PCX360PS3PSPNDS

MotorStorm
MotorStorm

Wyścigi 6 marca 2007

MotorStorm to przygotowana przez Evolution Studios (bastion twórców serii World Rally Championship) produkcja, traktująca o wyścigach terenowych. Jest to pierwsza produkcja tego zespołu dedykowana konsoli PlayStation 3. Omawiany tytuł zrywa jednak z tradycyjną jazdą rajdową na korzyść ostrej i konkurencyjnej bijatyki toczonej przez różnorodne typy pojazdów.

PS3

MotorStorm: Pacific Rift
MotorStorm: Pacific Rift

Wyścigi 28 października 2008

Kontynuacja popularnej gry wyścigowej. Zawody rozgrywane są w trudnym terenie, a kierowcy wykorzystują między innymi motocykle, quady, auta terenowe, czy ciężarówki. Gra wyróżnia się szczegółową grafiką.

PS3

Offroad Racing: Buggy X ATV X Moto
Offroad Racing: Buggy X ATV X Moto

Wyścigi 19 grudnia 2019

Gra wyścigowa poświęcona rajdom terenowym, w której walczymy o zwycięstwo, zasiadając za sterami quada, buggy lub motocykla. W Offroad Racing można grać w pojedynkę lub bawić się z innymi graczami, w ramach lokalnego albo internetowego trybu multiplayer.

PCXONESwitch

Motorstorm Apokalipsa
Motorstorm Apokalipsa

Wyścigi 16 marca 2011

Trzecia odsłona serii widowiskowych gier wyścigowych, w których gracz przejmuje kontrolę nad kilkoma typami pojazdów. Miejscem akcji jest potężna metropolia zniszczona przez katastroficzne trzęsienie ziemi. Autorzy zadbali o możliwość szerokiej modyfikacji wyglądu pojazdów (wśród których pojawiają się zarówno samochody jak i jednoślady) – począwszy od ozdobnych wzorów, dodatkowych widocznych części, aż po całkowitą zmianę kształtów.

PS3

Pure
Pure

Wyścigi 16 września 2008

Wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli. Duży nacisk położono na wykonywanie efektownych powietrznych akrobacji. Model odpowiedzialny za symulowanie tych ryzykownych akcji jest bardzo złożony, oferując możliwość wykonywania wielu ciekawych trików. Gra cechuje się też szczegółowo oprawą audiowizualną.

PCX360PS3

nail'd
nail'd

Wyścigi 30 listopada 2010

Niezwykle szybkie wyścigi quadów oraz motocykli prosto od autorów Call of Juarez i Xpand Rally. W grze otrzymujemy do dyspozycji kilkanaście zróżnicowanych maszyn, którymi jesteśmy w stanie pokonać każdą z przygotowanych przez twórców tras w dowolny sposób. Całość stawia na dynamiczną zabawę i nie sili się na jakikolwiek realizm.

PCX360PS3

MX vs ATV All Out
MX vs ATV All Out

Wyścigi 27 marca 2018

Kolejna produkcja spod szyldu MX vs ATV, stworzona przez zespół Rainbow Studios. Gracze ponownie biorą udział w off-roadowych wyścigach, zasiadając za kierownicami quadów, pojazdów typu UTV oraz motocykli terenowych, walcząc o zwycięstwo na zróżnicowanych trasach upstrzonych niezliczonymi przeszkodami i skoczniami. Z uwagi na fakt, że deweloperom udało się pozyskać licencję na wykorzystanie prawdziwych marek i modeli, wszystkie maszyny mają swoje odpowiedniki w rzeczywistości – to samo tyczy się modyfikacji mechanicznych oraz strojów, w jakie ubieramy naszego zawodnika. Oprócz klasycznych zawodów, gdzie naszym zadaniem jest przekroczenie linii mety na pierwszej pozycji, w MX vs ATV All Out na sprawdzenie czekają między innymi wyścigi typu Waypoint na otwartej przestrzeni, mistrzostwa freestyle'owe (walka na punkty zdobywane w zamian za wykonywanie karkołomnych trików) oraz bezstresowa jazda po rozległych lokacjach w wariancie Free Ride. Tytuł pozwala przy tym na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych osób, w ramach lokalnego lub sieciowego multiplayera.

PCPS4XONE

MX vs. ATV Unleashed
MX vs. ATV Unleashed

Wyścigi 16 marca 2005

MX vs. ATV Unleashed to najogólniej mówiąc mieszanina wcześniejszych produkcji Rainbow Studios, oddająca do naszej dyspozycji znane z MX Unleashed motocykle crossowe, ja również quady z ATV Offroad Fury.

PCPS2PSPXBOX

ATV Renegades
ATV Renegades

Wyścigi 18 kwietnia 2017

Produkcja, w której gracze dosiadają tytułowych quadów i biorą udział w szalonych wyścigach w różnych zakątkach globu. Dzieło zespołu Nighthawk Interactive pozwala zarówno na walkę o przekroczenie linii mety na pierwszym miejscu, jak i na konkurowanie na punkty przyznawane za wykonywanie najbardziej skomplikowanych i efektownych trików. Podstawą gry jest klasyczny tryb kariery, zwany World Tour; oprócz tego tytuł oferuje możliwość rozgrywania szybkich wyścigów i wspomnianych wcześniej zawodów freestyle’owych. Warto pamiętać, że udostępnione przez deweloperów maszyny zróżnicowano pod kątem statystyk i osiągów, a wygląd zawodnika można dostosować do indywidualnych preferencji. Mocną stroną ATV Renegades jest lokalny tryb multiplayer, pozwalający na wyzwanie drugiego gracza na pojedynek na podzielonym ekranie. Niestety, pozycja nie może pochwalić się najwyższej jakości oprawą graficzną – w najlepszym wypadku jej sfera wizualna prezentuje przeciętny poziom wykonania.

PS4XONE

MX vs. ATV Supercross
MX vs. ATV Supercross

Wyścigi 28 października 2014

Ósma odsłona popularnej serii zręcznościowych wyścigów, w których główną rolę odgrywają tytułowe motocykle crossowe i quady. Cykl został zapoczątkowany jeszcze w 2001 roku na konsolach Xbox oraz PlayStation 2 i przez lata był rozwijany pod czujnym okiem koncernu THQ. Po jego upadku w 2013 roku prawa do marki przejęła firma Nordic Games, której udało się nakłonić do współpracy większość z oryginalnych twórców serii. Zgodnie z tytułem gry, tym razem zabawa skoncentrowana jest na wyścigach serii supercross, a rywalizacja toczy się na sztucznie przygotowanych trasach, obfitujących w ostre zakręty, rozmaite przeszkody i skocznie. W grze wykorzystano szereg sprawdzonych rozwiązań z poprzednich odsłon serii, dostosowując je do tematyki tej części gry i poprawiając wiele aspektów technicznych oraz ogólny poziom oprawy graficznej. Zabawę w trybie jednoosobowym uzupełnia pełnoprawny tryb multiplayer oraz specjalna sieciowa funkcja Motoclub Depot.

X360PS3

MX vs. ATV Supercross Encore
MX vs. ATV Supercross Encore

Wyścigi 27 października 2015

Zręcznościowa gra wyścigowa o motocyklach crossowych. MX vs. ATV Supercross Encore jest ulepszoną wersją produkcji z 2014 roku, przygotowaną z myślą o ósmej generacji konsol. W grze wcielamy się w profesjonalnego crossowca, który bierze udział w wyścigach na specjalnych torach z przeszkodami i skoczniami. Tytuł może pochwalić się kilkudziesięcioma licencjonowanymi firmami motocrossowymi oraz autentycznymi zawodnikami i trasami. Na graczy czeka kilka serii zawodów w trybie kariery, jak również tzw. wolna jazda. Nowością są tryby Waypoint i Rhythm Racing. W tym pierwszym rajdowcy muszą jak najszybciej docierać do punktów kontrolnych na otwartym terenie, a w drugim ścigają się na długiej prostej najeżonej przeszkodami. Dla miłośników rywalizacji przygotowano rozgrywkę wieloosobową online dla maksymalnie 12 osób lub w trybie lokalnym z podzielonym ekranem. W przypadku MX vs. ATV Supercross Encore zadbano o ulepszoną oprawę wizualną, w tym bardziej szczegółowe modele i tekstury, a także o nowe efekty dźwiękowe.

PCPS4XONE

Mad Riders
Mad Riders

Wyścigi 30 maja 2012

Mad Riders to gra wyścigowa będąca dziełem wrocławskiego studia Techland znanego z innej gry tego typu nail'd. Tytuł stawia na zręcznościowe, pełne dynamiki wyścigi odbywające się na różnorodnych i bogatych w atrakcje trasach. Gra rozpowszechniana jest wyłącznie drogą elektroniczną.

PCX360PS3

MX vs. ATV: Alive
MX vs. ATV: Alive

Wyścigi 10 maja 2011

MX vs. ATV: Alive to siódma część wyścigowej serii rozwijanej przez studio deweloperskie Rainbow. Gracze ponownie mają okazję zasiąść za kierownicą motocrossowego motocykla lub quada ATV i wziąć udział w emocjonującej rywalizacji na błotnistych, piaszczystych i zaśnieżonych trasach. W porównaniu do poprzednich odsłon cyklu twórcy zadbali o bardziej realistyczną fizykę jazdy.

PCX360PS3

MX vs. ATV Untamed
MX vs. ATV Untamed

Wyścigi 18 grudnia 2007

Kolejna część bardzo popularnej serii niezbyt skomplikowanych ścigałek. Zasiadamy między innymi za sterami motocykli enduro, quadów, czy profesjonalnie przygotowanych aut terenowych.

X360PS3PS2PSPWiiNDS

MotorStorm 3D Rift
MotorStorm 3D Rift

Wyścigi 24 sierpnia 2010

Okrojona wersja gry wyścigowej MotorStorm: Pacific Rift, wzbogacona o wsparcie dla technologii 3D. Jest to samodzielny tytuł i nie wymaga posiadania płytki z pełną wersją Pacific Rift. Autorzy zaoferowali 10 tropikalnych tras, po których poruszamy się pojazdami takimi jak m.in. motocykle, buggy, ciężarówki oraz monster trucki.

PS3

ATV GP
ATV GP

Wyścigi 11 maja 2010

ATV GP to zręcznościowe wyścigi quadów. Gra wyprodukowana została przez firmę Play publishing. Gracz ma okazję spróbować swoich sił za kierownicą maszyn o zróżnicowanych parametrach jezdnych i wziąć udział w widowiskowych wyścigach w trudnym terenie.

PC

ATV Offroad Fury: Blazin' Trails
ATV Offroad Fury: Blazin' Trails

Wyścigi 19 kwietnia 2005

Rozbudowane i jednocześnie wyjątkowo zwariowane wyścigi, w których zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli. Gra posiada rozbudowany singleplayer oraz równie interesujący multiplayer dla czterech osób.

PSP

ATV: Quad Fury 2
ATV: Quad Fury 2

Wyścigi 6 grudnia 2005

Niezbyt skomplikowane wyścigi. Zasiadamy za sterami tytułowych quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych w głównej mierze do poruszania się w trudnym terenie. Grę wyróżniają rozbudowane tryby mistrzostw.

NDS

ATV Drift & Tricks
ATV Drift & Tricks

Wyścigi 26 października 2017

ATV Drift & Tricks to przygotowana przez Artefacts Studio gra pozwalająca na ściganie się quadami. Za wydanie produkcji odpowiada firma Microids. Gracze mogą ścigać się samotnie, stając naprzeciw kierowców sterowanych przez komputer, albo też spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi ludźmi.

PCPS4XONE

ATV Offroad Fury 2
ATV Offroad Fury 2

Wyścigi 9 listopada 2002

Kontynuacja wydanej w 2001 roku ścigałki. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych do poruszania się w trudnym terenie. Na uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

PS2

ATV Offroad Fury
ATV Offroad Fury

Wyścigi 5 lutego 2001

Dynamiczne wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli. Do dyspozycji gracza oddano wiele zróżnicowanych typów zabawy, w tym multiplayer dla dwóch osób. Na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa wizualna produktu.

PS2