Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka ATV Offroad Fury 2 (PS2)

ATV Offroad Fury 2 PS2

Kontynuacja wydanej w 2001 roku ścigałki. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych do poruszania się w trudnym terenie. Na uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

Wyścigi | off-road | quady | rajdy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka ATV Offroad Fury 2 (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

9listopada2002

3października2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ATV Offroad Fury 2 to kolejna odsłona słynnej serii ścigałek i zarazem oficjalna kontynuacja wydanej w 2001 roku produkcji. Podobnie jak wcześniej, za jej przygotowanie odpowiedzialna jest firma o nazwie Rainbow Studios. Gra ukazała się wyłącznie na konsolę firmy Sony (PlayStation 2). Warto jednocześnie zaznaczyć, iż w przeciwieństwie do swojego poprzednika, który umożliwiał wyłącznie zabawę na podzielonym ekranie, opisywany sequel zawiera pełnoprawny multiplayer dla czterech lub pięciu osób. Zawodnicy mogą rozgrywać pojedynki na wspólnym ekranie (Multi-Tap) lub w Sieci.

W trakcie zabawy zasiadamy za sterami niezbyt popularnych w naszym kraju quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych w głównej mierze do poruszania się w trudnym terenie. Do dyspozycji gracza oddano kilkunastu zawodników oraz około dwudziestu modeli maszyn, różniących się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i osiągami, czy zachowaniem na trasie. W początkowej fazie zabawy dostępnych jest jedynie kilka quadów, kolejne odblokowywane są w miarę postępów w rozgrywce. Model jazdy jest typowo zręcznościowy, przy czym gra w niektórych sytuacjach bywa dość wymagająca.

Kluczowy punkt programu stanowi rozbudowany tryb mistrzostw, w którym bierzemy udział w wybranych przez siebie typach zawodów. Na uwagę zasługuje w tym przypadku wyjątkowo zróżnicowane otoczenie. Niektóre wyścigi rozgrywane są na pustyni, trafiają się też jednak imprezy ulokowane na zaśnieżonych terenach, czy w gęstym lesie. Każdy z tych obszarów wymaga wypracowania oddzielnej taktyki działania. Oprócz wspomnianych mistrzostw można też wybrać kilka innych trybów zabawy. Practice i Free Ride pozwalają bliżej zapoznać się z odkrytymi odcinkami czy fragmentami mapy, na przykład w celu odszukania lepszych skrótów. Single Race, jak sama nazwa zresztą wskazuje, umożliwia rozegranie pojedynczego wyścigu, na wybranych przez siebie zasadach. Tryb Freestyle opiera się wyłącznie na wykonywaniu różnorakich trików czy akrobacji. Za ich odpalanie odpowiedzialny jest oddzielny moduł, potrafiący również nagradzać zawodnika za jego poczynania.

Co ciekawe, ATV Offroad Fury 2 posiada także niezbyt rozbudowany edytor, dzięki któremu można zaprojektować własne trasy, wybierając miejsca, w których ulokowane zostaną kolejne punkty kontrolne. Na uwagę zasługują również wbudowane minigry, dzięki którym można między innymi wyruszyć na poszukiwanie ukrytego skarbu. Oprawa wizualna omawianej ścigałki wypada dość przeciętnie, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na dość rozbudowane i jednocześnie wystarczająco zróżnicowane plansze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-5  

Gry podobne do ATV Offroad Fury 2

Klasyfikacja PEGI ATV Offroad Fury 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe ATV Offroad Fury 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
  • Multi-Tap
  • karta pamięci