Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2PSPXBOX
Okładka MX vs. ATV Unleashed (PC)
OkładkaMX vs. ATV Unleashed (PC)

MX vs. ATV Unleashed

MX vs. ATV Unleashed: On the Edge

MX vs. ATV Unleashed to najogólniej mówiąc mieszanina wcześniejszych produkcji Rainbow Studios, oddająca do naszej dyspozycji znane z MX Unleashed motocykle crossowe, ja również quady z ATV Offroad Fury.

Wyścigi | motocyklowe | quady

MX vs. ATV Unleashed Premiera

16mar2005

PS2

22mar2005

XBOX

16sty2006

PC

17mar2006

PSP

Gry podobne do MX vs. ATV Unleashed

Moto Racer

Fuel

MX vs. ATV Reflex

Znakiem rozpoznawczym Rainbow Studios są bez wątpienia gry wyścigowe. Grupa ta swego czasu zasłynęła takimi produkcjami jak ATV Offroad Fury, czy też MX Unleashed. To co nas jednak najbardziej interesuje, to zaimplementowane w tych grach maszyny. W ATV Offroad Fury sterujemy tytułowymi quadami, natomiast w drugim programie są to motocykle crossowe.

MX vs. ATV Unleashed to właśnie mieszanina tych dwóch tytułów, wskutek czego do naszej dyspozycji oddano oba typy wspomnianych pożeraczy kilometrów. Twórcy gry posunęli się jednak znacznie dalej. O ile wdrożenie do szerokiego wachlarza wyboru takich pojazdów jak monster trucki, czy też rajdowe ciężarówki można zrozumieć, to już obecność wózków golfowych zakrawa na swego rodzaju szaleństwo. Na tym jednak nie koniec, bowiem w MX vs. ATV Unleashed dostępne są także... samoloty oraz helikoptery. Takie nieszablonowe wehikuły są jednak tylko dodatkiem do właściwych maszyn i mają podkreślać zręcznościowy charakter programu, który ma dostarczać jak najwięcej radości z rozgrywanych wyścigów.

Każdy kto miał styczność z wcześniejszymi, konsolowymi produkcjami Rainbow Studios, nie powinien mieć żadnych problemów z dostosowaniem się do panujących tu reguł. Technika jazdy dalej pozostaje intuicyjna, jak również serwuje graczom podniebne wyskoki pełne wyrafinowanych trików, dające z biegiem czasu dostęp do sekretnych opcji. Użytkownicy, pierwszy raz uruchamiający program, również nie muszą się obawiać jakichkolwiek problemów, wystarczy jedynie poświecić kilka minut na trening, aby wyuczyć się pewnych schematów.

W MX vs. ATV Unleashed, ścigamy się w zróżnicowanych sceneriach jak lasy, pustynie, plaże czy też ośnieżone góry. Nie zabrakło oczywiście stadionów, pękających w szwach od żądnych mocnych wrażeń widzów. Miejsce naszej wizytacji zależne jest także od wybranego trybu rozgrywanych zawodów, których jest całe multum. Dla przykładu należy wspomnieć o trybie kariery, freestyle, rajdzie krótkodystansowym, bądź wielce wymownym Monster Mash. Nie zapomniano również o miłośnikach gry wieloosobowej oferując zabawę do ośmiu graczy. Z ciekawostek wypada napomknąć o wbudowanym edytorze tras, a także funkcji polegającej na gatunkowym wymieszaniu uczestników wyścigu, dzięki czemu w szranki stanąć może np. potężna ciężarówka i kruchy motocykl.

Soundtrack w MX vs. ATV Unleashed, pozostaje w geście gracza, który może się zdecydować na muzykę rockową, ciche brzmienia idealnie pasujące do nocnej rozgrywki, lub utwory uniwersalne. Do najbardziej rozpoznawalnych artystów przygrywających w tle należą: Nickelback, Papa Roach, Powerman 5000 i Phunk Junkeez.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 705 głosów czytelników.

MX vs. ATV Unleashed cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MX vs. ATV Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

MX vs. ATV Unleashed Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.3 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP
PS2
XBOX
PC
PSP