Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPX360PS3NDS
Okładka MX vs. ATV Reflex (PC)
OkładkaMX vs. ATV Reflex (PC)

MX vs. ATV Reflex

MX vs. ATV Reflex to gra wyścigowa stworzona z myślą o miłośnikach jazdy w ciężkim terenie. Gracze mogą wziąć udział w widowiskowej rywalizacji motocykli, quadów, pojazdów buggy a nawet potężnych ciężarówek ścigających się na pełnych błota, piasku, żwiru i śniegu trasach.

Wyścigi | samochodowe | motocyklowe | quady | Xbox Game Pass | PS Plus Premium

MX vs. ATV Reflex Premiera

1gru2009

X360 PS3 PSP NDS

30lis2010

PC

Gry podobne do MX vs. ATV Reflex

Pure

Moto GP 08

Trials Evolution: Gold Edition

MX vs. ATV Reflex to już szósta odsłona popularnej serii wyścigowej zapoczątkowanej w 2001 roku. Twórcy ze studia Rainbow umożliwili nam za jej sprawą uzyskanie dostępu do motocykli motocrosswych, przynoszących nie mniejszą frajdę quadów ATV, a także pojazdów buggy i potężnych ciężarówek.

W porównaniu do poprzednich odsłon autorzy zdecydowali się na wprowadzenie licznych usprawnień. Dotyczą one przede wszystkim systemu kontroli motocykla i quada. Mianowicie, w MX vs. ATV Reflex gracz jest w stanie kontrolować zarówno samego zawodnika, jak i maszynę. Dzięki temu zabiegowi walka na torze przybrała zupełnie nowy kształt. Ów system ułatwia wyprowadzenie kierowcy i maszyny z tarapatów, a co za tym idzie - zapobiegnięcie brzemiennemu w skutkach upadku ze sporej wysokości.

W związku z wprowadzeniem nowych elementów motory i quady wydają się być wyborem zdecydowanie lepszym, niż buggy czy powolne i mało zwrotne ciężarówki. Warto przy okazji odnotować fakt, że autorzy z Rainbow Studios wprowadzili do gry system zniszczeń pojazdów. Wpływa to oczywiście na wzrost efektowności przejazdów, które obfitują w widowiskowe kraksy.

Twórcy w dosyć znaczny sposób usprawnili także silnik graficzny, na którym działa opisywana gra. W ramach fizycznego silnika Rhythm Racing 2.0 wprowadzone zostały liczne nowości, dotyczące m.in. niezwykle efektownego deformowania terenu. Tworzenie głębokich bruzd w ziemi może w znaczny sposób spowolnić przeciwników, którzy nierzadko będą zmuszeni poszukać innej trasy przejazdu.

W MX vs. ATV Reflex nie zabrakło także rozbudowanego systemu tricków oraz trybu rozgrywki wieloosobowej. Umożliwia on jednoczesną rywalizację nawet dwunastu graczom. Można ją prowadzić zarówno w tradycyjnych wyścigach, jak i w kilku mini-grach, wprowadzających do rozgrywki jeszcze większą dawkę zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-12  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 451 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MX vs. ATV Reflex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

MX vs. ATV Reflex Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PSP
NDS
PC