Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2011, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Thief 4, Soul Calibur V) 7/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Mass Effect 2 na PlayStation 3, wystąpieniu dotyczącym Thief 4, zespole pracującym nad Soul Calibur V, a także nieoficjalnym oprogramowaniu do PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Mass Effect 2 na PlayStation 3, wystąpieniu dotyczącym Thief 4, zespole pracującym nad Soul Calibur V, a także nieoficjalnym oprogramowaniu do PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Trion Worlds

Studio Trion Worlds poszukuje pracowników na stanowisko producenta, starszego konsolowego programisty oraz starszego projektanta tajemniczego projektu reprezentującego gatunek MMO akcji utrzymanego w realiach science-fiction. Sami zainteresowani nie zdecydowali się ujawnić o jaką grę może chodzić. Pewne jest jednak, że oprócz debiutującego w marcu Rift: Planes of Telara doczekamy się kolejnej produkcji MMO spod skrzydeł tego dewelopera.

Mass Effect 2

Oprócz licznych dodatków DLC znajdujących się na płycie z Mass Effect 2 w wersji na PlayStation 3, gracze zaraz po premierze dostaną możliwość ściągnięcia jeszcze jednej paczki. W jej skład wejdzie zbroja Terminus (zwiększająca zasobność magazynku, szybkość danej postaci oraz poprawiająca obronę) oraz broń M-490 Blackstorm, które swego czasu były oferowane w ramach zamówień przedpremierowych edycji na Xboksa 360 i PC w amerykańskim sklepie GameStop. Posiadacze konsoli Sony ściągną je za darmo.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Thief 4, Soul Calibur V) 7/01/11 - ilustracja #1

Mytheon

Firma UTV True Games ogłosiła, że prace nad sieciową grą action/RPG o nazwie Mytheon zostały przekazane w ręce wewnętrznego studia w Pekinie. Jego pracownicy zamierzają teraz wprowadzić ostateczne poprawki na podstawie sugestii graczy testujących tę produkcję podczas trwających pod koniec zeszłego roku otwartych beta testów. Po zakończeniu tego procesu gra ponownie znajdzie się w fazie zamkniętej bety, w czasie której autorzy sprawdzą reakcje graczy na wprowadzone zmiany.

Thief 4

Wszystko wskazuje na to, że na rozpoczynającym się 28 lutego Game Developers Conference usłyszymy cos więcej na temat gry Thief 4. Tak przynajmniej wynika z oficjalnej strony GDC, gdzie zaprezentowano harmonogram imprezy. Póki co nie wiadomo co zobaczymy lub usłyszymy podczas stosownego wystąpienia.

Soul Calibur V

Zapowiedź Soul Calibur V sprzed kilku dni z pewnością ucieszyła spore grono fanów. Sprawa robi się coraz bardziej poważna, bo Daishi Odashima (człowiek od lat odpowiedzialny za kolejne odsłony serii) na swoim Twitterze ogłosił, że do projektu dołączają Junichi Nakatsuru oraz Yoshihito Yano. Ten pierwszy komponował muzykę do poprzednich części, podczas gdy drugi odpowiadał za efekty dźwiękowe w Soul Calibur IV.

PlayStation 3

Niejaki KaKaRoTo na swoim blogu ogłosił wydanie autorskiego oprogramowania dla PlayStation 3, które nieoficjalnie w pewien sposób modyfikuje konsolę. Całość nie pozwala na uruchamianie pirackich gier, ale w przyszłości może umożliwić instalowanie programów typu homebrew. Tym samym tzw. scena na konsoli Sony dość nieoczekiwanie może szybko się rozwinąć, biorąc pod uwagę możliwości tej platformy. Całość można podobno bez problemu zaaplikować w każdej konsoli, niezależnie od posiadanej wersji oprogramowania.

Michael Jackson: The Experience

Gra taneczna Michael Jackson: The Experience od czasu swojej listopadowej premiery sprzedała się w liczbie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Aż 90% nabywców stanowią użytkownicy konsoli Wii, podczas gdy pozostała jedna dziesiąta dotyczy przenośnych edycji. Firma Ubisoft przy okazji potwierdziła dokładną datę premiery wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 – ukażą się one 14 kwietnia w Europie oraz dwa dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Thief 4, Soul Calibur V) 7/01/11 - ilustracja #2

MX vs. ATV

Firma THQ ogłosiła, że wszystkie dotychczas wydane gry z serii MX vs. ATV zostały rozesłane do sklepów łącznie w ilości 10 milionów egzemplarzy. Choć cały nakład nie został jeszcze do końca wyprzedany, to i tak świadczy to o ogromnej popularności cyklu. Jednocześnie zapowiedziano, że już jutro doczekamy się zapowiedzi kolejnej części podczas imprezy Monster Energy AMA Supercross.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters (PS3)

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters (360)

Tomb Raider

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Fight Night Champion – Championship Mode

Hybrid – teaser

TERA: The Exiled Realm of Arborea – beta trailer

Gramy w DC Universe Online

BlazBlue: Continuum Shift – japońskie szaleństwo

The Sims: Medieval – trailer #1 (PL)

Killzone 3 – Story Trailer

Beyond Good & Evil HD – teaser

Fight Night Champion – Losing Everything

gry