Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCWiiPS3X360
Okładka Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters (PC)
OkładkaTiger Woods PGA TOUR 12: The Masters (PC)

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters jest czternastą odsłoną cyklu symulacji golfa, rozwijanego przez deweloperów z koncernu Electronic Arts. Tym razem główną areną zmagań są pola golfowe Augusta National i rozgrywany na nich turniej Masters.

Sportowe | golf | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters Premiera

29mar2011

Wii PS3 X360

6wrz2011

PC

Gry podobne do Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

PGA TOUR 2K21

Links 2003

The Golf Club 2019

Kolejna część popularnej serii symulatorów golfa stworzonych przez doświadczone studio EA Games. Sygnowana przez Tigera Woodsa gra skupia się na turnieju Masters rozgrywanym na polach Augusta National.

Podobnie jak w poprzednich częściach, gracze otrzymali tryb kariery, w którym przechodzą wszystkie stopnie golfowego wtajemniczenia - od amatora, aż po zawodnika biorącego czynny udział w Major Championships. Do wyboru oddano nam 20 golfistów (w tym takie sławy jak Zach Johnson czy Bubba Watson), których można poprowadzić do zwycięstwa na 16 polach (m.in. Augusta National Golf Club, Royal Melbourne Golf Club oraz Atlanta Athletic Club).

Głównym atutem nowej wersji gry jest tytułowy turniej Masters, który pojawił się w niej po raz pierwszy w ciągu 20-letniej historii serii. Dzięki najnowszym technikom skanowania laserowego, zespół EA Sports zdołał oddać Augusta National z jak największą dokładnością odwzorowując każde drzewo i pofałdowanie znajdujące się na tym legendarnym już polu golfowym. Dodane zostały również nowe tryby rozgrywki. Masters Moments pozwala nam na przeżycie najważniejszych wydarzeń w historii turnieju i zmierzenie się z legendami golfa. Natomiast tryb Tiger at the Masters umożliwia wyrównanie lub przebicie wyników Tigera Woodsa z jego czterech zwycięskich występów na Augusta National.

Usprawnieniu uległa również sama rozgrywka. Gracze dostali do dyspozycji własnych caddych, którzy pomagają zarówno w doborze kija jak i najlepszej strategii na rozgrywany właśnie dołek. Również odnowiony duet komentatorski, w skład którego wchodzą Jim Nantz wraz z Davidem Feherty sprawia, że gra jeszcze bardziej przypomina transmisję telewizyjną. Dodatkowo, gracze otrzymali tryb Fast Golf, w którym mogą rozgrywać poszczególne partie dwa razy szybciej, a dzięki nowemu systemu zapisu gry, możliwe jest przerwanie i wznowienie rozgrywki w dowolnym momencie.

Poza sterowaniem padem gracz ma także możliwość wykorzystania kontrolera PlayStation Move (w wersji na PS3), a także MotionPlus (w wersji na Wii). Zastosowanie tej technologii umożliwia sterowanie poprzez odwzorowanie ruchów golfisty, takich jak wykonanie zamachu kijem, przez co gra jest jeszcze bardziej realistyczna.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii MotionPlus
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wii
PS3
X360
PC