Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2011, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters na PC okrojoną wersją konsolowych edycji

Gracze na łamach oficjalnego forum krytykują pecetową wersję gry Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters, która kilka dni temu zadebiutowała na rynku. Tytuł miał wiernie odwzorować większość patentów znanych z konsolowych edycji, a w rzeczywistości okazał się mocno okrojonym wydaniem oryginału.

Kilka dni temu na amerykańskim rynku zadebiutowała pecetowa wersja gry Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters. Tytuł okazał się okrojoną edycją produkcji znanej z konsol – gracze wywołali prawdziwą burzę na oficjalnym forum, a część z nich podobno doczekała się zwrotu kosztów poniesionych za zakup.

Większość zarzutów podsumowano na łamach portalu reddit. Wiele z nich dotyczy oprawy graficznej, która została mocno zubożona w stosunku do konsolowych wersji. Widoczne w tej wiadomości zdjęcie przedstawia grę uruchomioną w najwyższej możliwej rozdzielczości i z maksymalną liczbą detali – mimo to, produkcja znacznie odstaje od dzisiejszych standardów.

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters na PC okrojoną wersją konsolowych edycji - ilustracja #1

Sama zawartość Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters na PC również została mocno okrojona. Tryb dla jednego gracza „niemal nie istnieje”, a za wirtualne ciuchy i ulepszenia dla zawodnika gracz musi zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Z kolei rozgrywki sieciowe są dostępne jedynie za pośrednictwem serwisu Tiger Woods Online. Chcąc z niego korzystać, należy opłacać abonament, a nabywcy pełnej wersji gry otrzymują jedynie trzy miesiące darmowej subskrypcji.

Sprawa jest kontrowersyjna, bo twórcy od początku zapewniali, że komputerowa wersje nie będzie się znacząco różnić od oryginału. Produkt miał wiernie odwzorować większość patentów znanych posiadaczom PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, co starają się reklamować amerykańscy gracze. Podobno niektórzy doczekali się zwrotu kosztów związanych z zakupem tytułu.

Całe zamieszanie możemy uznać za sporą porażkę firmy Electronic Arts. Dodatkowy niesmak wzbudzają pojawiające się głosy, jakoby niektóre negatywne opinie na temat pecetowej wersji Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters były usuwane z oficjalnego forum.