Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2011, 10:17

autor: DogGhost

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu debiutuje na polskim rynku

Dzisiaj na sklepowe półki trafiła kontynuacja realistycznej strzelanki osadzonej w kliamtach II wojny światowej, Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu.

Wszyscy miłośnicy realistycznych, wojennych strzelanek mogą już nabyć pecetową grę Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, która po dwutygodniowym poślizgu trafiła na sklepowe półki. Jej dystrybutorem jest firma Cenega, a sugerowaną cenę detaliczną ustalono na poziomie 99,99 zł. Gracze mogą wybrać pełną polską wersję językową, w której głosów użyczyli między innymi Daniel Olbrychski oraz Mirosław Baka.

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu debiutuje na polskim rynku - ilustracja #1

Przypomnijmy, że poprzednia część gry, Red Orchestra: Ostfront 41-45, ukazała się w 2006 roku i była nastawiona wyłącznie na rozgrywkę wieloosobową. W wydanej dzisiaj kontynuacji, oprócz trybu multiplayer gracze mogą wziąć udział w kampanii solowej, która rozgrywa się w trakcie tytułowej bitwy o Stalingrad. Akcja produkcji studia Tripwire Interactive rozpoczyna się w lipcu 1942 roku, a kończy w lutym 1943 roku. Wiele osób z pewnością zainteresuje opcja spojrzenia na to historyczne wydarzenie z punktu widzenia obu stron konfliktu: zarówno niemieckiej, jak i radzieckiej.

Pomimo dodania jednoosobowej kampanii twórcy nie zapomnieli o korzeniach i udostępnili graczom rozbudowany tryb multiplayer. Wśród rodzajów rozgrywki znajdują się między innymi kooperatywny Skirmish, a także polegający na walce o określone miejsca Territory. Nie brakuje również wariacji na temat klasycznego, drużynowego Deathmatchu.

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu debiutuje na polskim rynku - ilustracja #2

Najważniejszą cechą gry Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwszej odsłony, jest zachowanie jak największego realizmu starć. W związku z tym uwzględniono między innymi opadającą trajektorię lecących pocisków czy system opatrywania rannych żołnierzy. W tej produkcji po prostu nie da się biec na oślep strzelając do wszystkiego co się rusza, ponieważ zanim pociągniemy za spust, będziemy już martwi. W celu uniknięcia ostrzału wroga niezbędne jest umiejętne wykorzystywanie dostępnych osłon, a także wydawanie rozkazów towarzyszom.

Poniżej możecie zobaczyć fragment rozgrywki wieloosobowej z gry Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu: