Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2011, 20:20

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Red Orchestra 2 ukaże się później niż zakładano

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad ukaże się 13 września, dwa tygodnie później niż pierwotnie zakładano. Dodatkowy czas producent z Tripwire Interactive chce wykorzystać na dopracowanie gry.

Producent Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad, Tripwire Interactive ma dla nas złe informacje. Na oficjalnej stronie produkcji poinformował, że data premiery została przesunięta o dwa tygodnie, na 13 września. Wcześniej zakładano wydanie gry 30 sierpnia.

Powodem takiego posunięcia ma być chęć ostatecznego doszlifowania gry i poprawienia znalezionych błędów. Niestety, twórcy nie precyzują co stanie się z dostępem do zamkniętych beta-testów, który były ofertowane zamawiającym wersję Digital Deluxe w przedsprzedaży.

Red Orchestra 2 ukaże się później niż zakładano - ilustracja #1

Dystrybutorem Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu jest Cenega, która również przygotowała edycję kolekcjonerską. Przy produkcji polskiej wersji dźwiękowej udział wzięło kilka znanych postaci, z Mirosławem Baką i Danielem Olbrychskim na czele. Warto zauważyć, że będziemy mieli możliwość włączenia oryginalnej, angielskiej oprawy.

Heroes of Stalingrad to połączenie ciekawej kampanii solowej z rozbudowanym trybem rozgrywki sieciowej. Szereg misji dla pojedynczego gracza przedstawia, jak sama nazwa wskazuje, bitwę o Stalingrad. Została ona ukazana z perspektywy obu frakcji. Walczymy zarówno po stronie niemieckiej i rosyjskiej, poznając operacje militarne przeprowadzane od lipca 1942 do lutego 1943. Oprócz tego dodano kooperatywny tryb Skirmish, w którym maksymalnie dziesięcioro graczy zmaga się z przeciwnikami prowadzonymi przez sztuczną inteligencję.