Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 09:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters zapowiedziany na PC i Mac

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie gry Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters także na PC i Mac. Dotychczas tytuł ukazał się jedynie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii.

Firma Electronic Arts ogłosiła, że wydana dotychczas na konsolach gra Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters doczeka się konwersji na komputery PC i Mac. Przy okazji ujawniono datę premiery tego portu.

Tytuł zadebiutuje na nowych platformach dokładnie 6 września w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wspomina się o europejskim wydaniu. Być może premiera na Starym Kontynencie odbędzie się 9 września. Z trzydniowym opóźnieniem w stosunku do USA ukazywały się u nas bowiem konsolowe odsłony Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters.

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters zapowiedziany na PC i Mac - ilustracja #1

Komputerowa wersja nie będzie się znacząco różnić od oryginału i postara się wiernie odwzorowywać większość patentów znanych posiadaczom PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii. Całość zostanie dodatkowo wzbogacona o trzymiesięczny abonament dla przeglądarkowej produkcji Tiger Woods PGA Tour Online.

Zapowiedź komputerowego portu Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters nie dziwi w świetle dużej popularności konsolowych edycji. Gra okazała się najlepiej sprzedającą odsłoną w historii cyklu, trafiając w pierwszym tygodniu po premierze do ok. 250 tysięcy klientów. To wynik o 17 procent lepszy od poprzedniego rekordzisty – Tiger Woods PGA Tour 08.

UAKTUALNIENIE: Firma Electronic Arts potwierdziła redaktorom serwisu GamePolitics, że gra Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters na komputery PC i Mac będzie zintegrowana z serwisem Origin. Oznacza to, że tytuł do poprawnego działania będzie wymagał instalacji nowej platformy dystrybucji cyfrowej od Electronic Arts. Szczegóły na temat zabezpieczeń DRM nie zostały jeszcze przedstawione.