Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 09:25

autor: Sarge

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters zapowiedziany na PC i Mac

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie gry Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters także na PC i Mac. Dotychczas tytuł ukazał się jedynie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii.

Firma Electronic Arts ogłosiła, że wydana dotychczas na konsolach gra Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters doczeka się konwersji na komputery PC i Mac. Przy okazji ujawniono datę premiery tego portu.

Tytuł zadebiutuje na nowych platformach dokładnie 6 września w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wspomina się o europejskim wydaniu. Być może premiera na Starym Kontynencie odbędzie się 9 września. Z trzydniowym opóźnieniem w stosunku do USA ukazywały się u nas bowiem konsolowe odsłony Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters.

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters zapowiedziany na PC i Mac - ilustracja #1

Komputerowa wersja nie będzie się znacząco różnić od oryginału i postara się wiernie odwzorowywać większość patentów znanych posiadaczom PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii. Całość zostanie dodatkowo wzbogacona o trzymiesięczny abonament dla przeglądarkowej produkcji Tiger Woods PGA Tour Online.

Zapowiedź komputerowego portu Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters nie dziwi w świetle dużej popularności konsolowych edycji. Gra okazała się najlepiej sprzedającą odsłoną w historii cyklu, trafiając w pierwszym tygodniu po premierze do ok. 250 tysięcy klientów. To wynik o 17 procent lepszy od poprzedniego rekordzisty – Tiger Woods PGA Tour 08.

UAKTUALNIENIE: Firma Electronic Arts potwierdziła redaktorom serwisu GamePolitics, że gra Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters na komputery PC i Mac będzie zintegrowana z serwisem Origin. Oznacza to, że tytuł do poprawnego działania będzie wymagał instalacji nowej platformy dystrybucji cyfrowej od Electronic Arts. Szczegóły na temat zabezpieczeń DRM nie zostały jeszcze przedstawione.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.