Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 09:38

autor: Hed

Data premiery The Darkness II przełożona na początek 2012 roku

Premiera The Darkness II nie odbędzie się w październiku. Firma 2K Games przesunęła produkcję studia Digital Extremes na początek przyszłego roku. To oznacza, że fani pierwowzoru będą musieli poczekać kilka dodatkowych miesięcy na kolejne przygody Jackiego Estacado, który korzysta ze specjalnych mocy swojego wewnętrznego demona – tytułowej Ciemności.

Strzelanka The Darkness II została opóźniona przez firmę 2K Games. Nowa data premiery produkcji tworzonej przez kanadyjskie studio Digital Extremes to 10 luty 2012 roku dla krajów europejskich (w Ameryce gra pojawi się trzy dni wcześniej). Do tej pory sądziliśmy, że w Jackiego Estacado, który „zaprzyjaźnił się” z Ciemnością, wcielimy się w październiku tego roku.

Pierwszą odsłonę The Darkness przygotowało studio Starbreeze, które zdołało zawrzeć w niej kilka ciekawych pomysłów. Kontynuację tworzy nowy deweloper, ale jak mieliśmy okazję przekonać się na początku tego roku, gra wygląda obiecująco. Dla wielu fanów ważną informacją będzie to, że Mike Patton, znany artysta, ponownie udzieli głosu tytułowej Ciemności.

Data premiery The Darkness II przełożona na początek 2012 roku  - ilustracja #1

Więcej na temat The Darkness II dowiemy się w tym tygodniu, gdyż firma 2K Games zabierze grę na imprezę Comic-Con (San Diego). Wydawca przygotował specjalne demo strzelanki oraz panel dyskusyjny dla fanów, na którym pojawią się współtwórcy komiksu The Darkness (Marc Silvestri, Matt Hawkins), deweloperzy z Digital Extremes oraz sama Ciemność, czyli Mike Patton.

W The Darkness II wcielimy się w młodego Włocha Jackiego Estacado, który jest nosicielem tak zwanej Ciemności. Tajemnicza przedwieczna istota zapewnia bohaterowi specjalne umiejętności i moce, ale jest też jego przekleństwem. Zmagając się z wewnętrznym demonem, Estacado spróbuje powstrzymać fanatyczną organizację zagrażającą światu i nie utracić resztek człowieczeństwa.

The Darkness II trafi na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3.

  1. The Darkness II - wrażenia z rozgrywki
  2. The Darkness II - nowości w drugiej odsłonie serii
  3. The Darkness II – Gramy!
  4. The Darkness II - kulisy produkcji #1 (PL)
  5. Inne materiały filmowe